Rezultate te kerkimit per termin: +Laguna +Blu

Total: 112
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.036Z

Laguna Blu dhe langaraqët

Nga Lutfi Dervishi* Ka njerëz që mendojnë se këta që kemi në krye janë banditë! Nuk jam dakord. Këta nuk janë banditë! Do të ishte kompliment ti quaje banditë! Këta janë langaraqë. Ka një dallim mes banditit dhe langaraqit! Një qeveri banditësh bëhet e fortë me të fortit, nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.943Z

ZYRTARE: Ja marrëveshja e Samir Manes me komunitetin e Laguna Blu

Bordi dhe Grupi i Zgjeruar Koordinator per ndalimin e ndertimeve private ne terrenet sportive te kompleksit Laguna Blu, kanë shpërndarë një njoftim për shtyp, ku përshkruajnë detajet e marrveshjes mes tyre dhe biznesmenit Samir Mane. Në njoftimin për shtyp thuhet se nje perfaqesi e bano

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.927Z

FAKSIMILE/ Vendimi, ja si e ka fituar Aleksandër Frangaj tokën tek Laguna Blu

Aleksandër Frangaj e ka fituar tokën tek Laguna Blu, me një vendim të dy viteve më parë, dhënë nga gjyqtari Artur Gaxhi. Në këtë vendim, gjykata i njeh pronësinë tek fushat sportive Aleksandër Frangat, edhe pse pronat në fakt është marrë me qera nga kompania Epidam sh.p.k, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.940Z

Samir Mane tërhiqet nga ndërtimi te Laguna Blu, Frangaj mbetet vetëm

Tërhiqet një nga dy investitorët në Lagunen Blu. Samir Mane është tërhequr sot pas takimit me banorët e Lagunës Blu. Ai ka deklaruar se nuk ka dëshirë të vazhdojë këtë investim, në kundërshtim me komunitetin. Gjatë takimit është diskutuar çështja Frangaj dhe është konstatu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.070Z

Kavajë, protestë te Laguna Blu kundër shkatërrimit të ambienteve sportive

Banorët e fshatit turistik Laguna blu, në Qerret të Kavajës, kanë protestuar kundër shkatërrimit të ambienteve të përbashkëta sportive të fshatit dhe i kanë bërë thirrje përfituesit të tyre të tërhiqet dhe ti kthejë ato në gjendjen e mëparshme. Protestuesit ngritën zërin dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.308Z

Artan Lame: Akti i shitjes së tokës tek Laguna Blu është kriminal

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, e ka cilësuar si kriminal aktin e shitjes së tokës në Lagunën Blu, ku Aleksandër Frangaj ka vendosur të ndërtojë. Deklarata e Lames është bërë gjatë ditës së sotme, në Komisionin e Ligjeve. Ai është pyetur nga një deputet i Partisë Demokratike, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.318Z

Laguna Blu, lejet e firmosura nga Berisha dhe kreu i komunës

  Në datën 21 gusht, kryetari i Komunës së Golemit, Agron Agalliu, ka firmosur miratimin e punimeve për ndërtimin, pas kërkesës së paraqitur nga Aleksandër Frangaj dhe Alba Bine për ndërtimin në pasurinë 102/19 Vol 20 fq 24, me vendndodhje në Qerret me investitor shoqërinë Ale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama