Rezultate te kerkimit per termin: +Lahuts

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Unë poezinë nuk e kam shkrimtarësi, por shpirtësi

- Jam idealist. Dhe kur thua se je idealist, thua q je fetar i plot. Idealizmi i kulluar i prfshin t gjitha fet. sht takimi i drejtprdrejt me Zotin kur je idealist. Idealizmi sht Zoti im. - Kam thn n nj intervist se t krijosh do t thot t krishtrosh. N kt proces jan t shkrira n n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.878Z

Ndoc Gjetja, poeti dha shpirt

Sot në mesditë arkëmorti me poetin Ndoc Gjetja do të vendoset për homazhe në Bashkinë e Lezhës, dhe në orën 15:00 kortezhi bën përcjelljen e fundit të poetit. Mes poetit e njeriut, rebelit dhe t dashuruarit, mistikes dhe ndrgjegjes, realitetit dhe jashtkohs, jets dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama