Rezultate te kerkimit per termin: +Lars +Hedegaard

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.106Z

Danimarkë: Sulmohet shkrimtari i njohur për anti-islamizëm

Mediat daneze raportojnë se një sulmues i pa njohur ka tentuar që të qëllojë një shkrimtar danez të historisë i cili është kritik ndaj Islamit. Raportohet se Lars Hedegaard nuk është lënduar nga këto të shtëna. Sulm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.433Z

Kopenhagen / Dorëhiqet presidentja e konferencës, e zëvendëson Rasmussen

Presidentja e konferencës së organizuar nga Kombet e Bashkuara për klimën, që po zhvillon punimet në Danimarkë, Connie Hedegaard, ka dhënë dorëheqjen nga ky post. Në vend të tij është vendosur kryeministri danez Lars Lokke Rasmussen. Largimi i saj ka shkaktuar një tjetër bllokim t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.201Z

Danimarke plumba kritikut te islamit

Një prej kritikëve me të vendosur të islamit në Danimarkë, Lars Hadegaard, u vendos në shënjestrën e plumbave të një atentatori të panjohur pasditen e së martës në Kopenhagen. 70-vjeçari nuk u prek nga plumbat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.583Z

SHBA vendos sanksione ndaj tre aktivistëve të ISIS-it

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj një operativi që mendohet të ketë patur rol të rëndësishëm në organizimin e sulmeve terroriste të Parisit dhe të Brukselit. Të martën Departamenti amerikan i Shtetit vendosi sanksione ndaj Abdelilah Himich, francez me origjinë marokene,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.597Z

Samiti, mbërrijnë krerët e shteteve dhe qeverive

Blindohet Kopenhageni     Kanë vazhduar përleshjet mes manifestuesve dhe policisë daneze, 250 të ndaluar, ndërsa negociatat mbërrijnë në fazën përfundimtare   është blinduar dje konferenca e Kombeve të Bashkuara mbi klimën, ndërsa 110 krerët e shteteve dhe qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama