Rezultate te kerkimit per termin: +Lars +Viks

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.207Z

Suedi, sulmohet karikaturisti i Muhamedit

Karikaturisti suedez Lars Viks q vizatoi Profetin Muhamed n trupin e nj qeni sht sulmuar n Universitetin Upsala. Viks po mbante nj fjalim kur nj person sht ngritur dhe e ka goditur me nj send t fort. Prve agresorit edhe 20 persona t tjer n sall u prpoqn t sulmonin suedezin i cili humbi ndjenjat.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.748Z

Suedi, sulmohet karikatristi i Muhamedit

Karikaturisti suedez i njohur për vizatimet e tij kur tregohet koka e profetit Muhamed në trupin e një qeni është sulmuar në Universitetin Upsala. Lars Viks po mbante një fjalim kur një person ështe ngritur nga radha e parë dhe e ka goditur me një send të fortë duke shkaktuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.210Z

Karikaturisti i Profetit Muhamed i shpëton vrasjes

Shtatë persona, besimtarë të fesë islame, janë arrestuar në Irlandë pasi kishin hartuar një komplot për të vrarë autorin e karikaturave të profetit Muhamed. Lajmin e bëjnë të ditur agjencitë ndërkombëtare të lajmeve, sipas të cilave arrestimet u kryen përmes një bashkëpunimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama