Rezultate te kerkimit per termin: +Lars +Vilks

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.211Z

Pranga 7 personave, kercenuan karikaturistin e Muhamedit

Autoritetet ne Republiken e Irlandes njoftuan arrestimin e shtate personave te dyshuar per komplotin pr vrasje ndaj karikaturistit suedez Lars Vilks, i cili kishte karikaturuar kohe me pare disa foto te profetit Muhamed. Nderkohe mediat vendase, megjithese policia e Irlandes nuk e percakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.644Z

Suedi burg dy vellezerve kosovare

Nje gjykate suedeze ka konfirmuar denimet me burg per dy vellezer kosovare te cilet hodhen bomba molotov ndaj shtepise se karikaturistit te Muhamedit Lars Vilks. Dy vellezerit Mentor dhe Mensur Alija 21 dhe 20 vjec jane denuar me tre dhe dy vjet burg nga Gjykata e Apelit. Ne maj te vit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.468Z

Suedi, sulmohet gjatë leksionit karikaturisti i profetit Muhamed

Autori i Lajmit: Redaksia Stokholm – Një artist suedez, i cili ngjalli edhe një herë tjetër debatin e karikaturave të profetit Muhamed, pasi e vizatoi atë në formën e një qeni, është sulmuar ndërsa mbante një leksion në universitet. Lars Vilks thotë se ai është goditur në kokë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.657Z

Suedi, sulmohet karikaturisti i Muhamedit, ndalohen 2 kosovare

STOKHOLM - Dy të rinj janë ndaluar në lidhje me zjarrin e vendosur në shtëpinë e karikaturistit suedez Lars Vilks, i cili u bë shkaktar për protestat e myslimanëve pasi vizatoi profetin Muhamed në trupin e një qeni.Policia thotë se të arrestuarit janë me kombësi suedeze, por me origji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.932Z

Merr fund terrori i Kopenhagenit, vritet atentatori

Ka marrë fund në orët e para të mëngjesit arratia e personit përgjegjës për dy atentatet e djeshëm në Kopenhagen. Forcat e rendit rrethuan një person në lagjen Norrebro, duke e goditur për vdekje agresorin që ishte përgjegjës për ngjarjet e djeshme. Kopenhagen, një i vrarë dhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.844Z

Kopenhagen sulmohet lokali ku po debatohej per lirine e shprehjes

0 brbr brbrNje shkembim zjarri ka ndodhur pasditen e sotme ne Kopenhagen te Danimarkes nga i cili 1 person ka humbur jeten ndersa 3 te tjere jane plagosurbrbr brbrDy persona ende te paidentifikuar kane hapur zjarr mbi nje bar-kafe ku po zhvillohej nje debat per lirine e fjales dhe islaminbrbr brbrT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.932Z

Sulm terrorist ne Danimarke

brbrNje person ka humbur jeten ndersa tre polic jane plagosur ne kryeqytetin danez Kopenhagen ndersa dy persona te armatosur kane sulmuar nje godine ku mbahej nje debat mbi blasfemine Pas sulmit dy agresoret jane larguar me makine Sipas deshmitareve ne vendin e ngjarjes jane degjuar te pakten40 te s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama