Rezultate te kerkimit per termin: +Lart +Gjyqsor

Total: 87
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.853Z

KLD zgjedh edhe 7 kryetart e rinj

N mbledhjen maraton t Kshillit t Lart t Drejtsis q vazhdoi pr dy dit me rradh, u zgjodhn edhe shtat gjykatsit e rinj t shtat rretheve gjyqsore. N elje t seancs, nnkryetari I KLD-s, Kreshnik Spahiu pati deklaruar se Pushteti Gjyqsor n Shqipri gjendet n nj udhkryq, por me mnyrn e re t zgjedhjeve t kre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.400Z

Topi u fal dënimin ish-bosëve të VEFA-s dhe Gjallicës

Presidenti zbraz burgjet, falje për 367 të dënuar N mnyr t papritur, kreu i shtetit, Bamir Topi, dekretoi dje faljen e madhe me plot 367 shtetas t dnuar pr krime t ndryshme. Prmes firms, Presidenti i Republiks urdhroi paraditen e djeshme daljen nga qelit si dhe ulje vitesh dnim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.871Z

Korrupsioni, KLD i hap rrugë hetimit të një gjyqtari të Vlorës

Kshilli i Lart i Drejtsis miratoi krkesn e organit shqiptar t akuzs, duke dhn autorizimin pr fillim t procedimit penal ndaj gjyqtarit s gjykats s rrethit gjyqsor Vlor me inicialet Th.N. Vendim i Kshillit u mor me unanimitet nga antart e pranishm,i hap rrugn  kryerjes s hetimeve nga prokuroria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

KLD do t mblidhet n Dibr

Tiran (Start)- Mbledhja e radhs e Kshillit t Lart t Drejtsis (KLD) nuk do t zhvillohet m vetm n Tiran por edhe n rrethe t tjera t vendit. Sipas nj njoftimi nga zyra pr shtyp pran KLD-s, bhet e ditur se n kuadr t shprehjes s qndrimit se politikat e veprimtaris s organeve publike nuk lidhen me vendnd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Gjykata kundr gjyqtarve

Gjykata Kushtetuese ka rrzuar sot krkesn e Shoqats s Gjyqtarve. Shoqata n fjal, kishte krkuar nga Gjykata Kushtetuese, t pezullonte prkohsisht dy nene t funksionimit t pushteti gjyqsor. Vendimi i marr nga antart e Gjykats s Kushtetuese, parashikon q ligji pr funksionimin e pushteti gjyqsor, t jet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.535Z

Avokati i Popullit publikon emrat e aplikanteve per KLGJ dhe KLP

brbrNe perfundim te afatit te aplikimit te publikuar ne shpalljen e vendeve vakante dhe thirrjes per paraqitjen e shprehjes se interesit per anetare te Keshillit te Larte Gjyqesor dhe Keshillit te Larte te Prokurorise nga Avokatia dhe Shoqeria Civile Avokati i Popullit publikon emrat e kandidateve a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

BE-ja: Emërimet në gjyqësor, KLD të bëjë trasparencë

Raporti probleme me emërimet që bëhen nga KLD-ja Kshilli i Lart i Drejtsis, institucioni q duhej t ishte m i pakorruptuari dhe nismtar i lufts kundr korrupsionit n sistemin e drejtsis n t kundrt shfaq probleme t mdha n emrimet e gjyqtarve. KLD-ja, e cila drejtohet nga President

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama