Rezultate te kerkimit per termin: +Lasht

Total: 1272
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.091Z

Bukuroshet e globit, vizitë turistike në qytetin e lashtë

ELBASAN- Rreth 44 bukuroshe nga i gjithë globi si: Amerika, Kanadaja, Singapori, Kina, etj kanë qenë të hënën turistet e rralla të qytetit të lashtë të Elbasanit. Pasi kanë vizituar kalanë e qytetit, Muzeun Etnografik, mozaikun paleo-kristi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.087Z

Bukuroshet e globit, vizitë turiste në qytetin e lashtë

ELBASAN- Rreth 44 bukuroshe nga i gjithë globi si: Amerika, Kanadaja, Singapori, Kina, etj kanë qenë të hënën turistet e rralla të qytetit të lashtë të Elbasanit. Pasi kanë vizituar kalanë e qytetit, Muzeun Etnografik, mozaikun paleo-kristi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.292Z

Zbulohet harta më e lashtëastrologjike në Kroaci

KROACI - Është zbuluar në Kroaci nga një ekip arkeologësh harta më lashtë e astrologjisë me moshë 2.200 vjeçare! (në foto) Që nga momenti që kjo hartë doli në dritë, filluan dhe dyshimet e para, për prejardhjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.923Z

Turizëm e Dokufest 2011, në Prizrenin e lashtë

PRIZREN- Për 8 ditë rresht qyteti i Prizrenit të lashtë u bë bujtësi i mijëra vizitorëve, shqiptarë e të huaj, në edicionin e dhjetë jubilar të Dokufest 2011.Filmat e këtij Festivali Ndërkombëtar të Dokumentarit dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.040Z

Jahjaga: HardhFest dëshmon traditën e lashtë të kosovarëve (Foto)

Që nga dita e sotme është hapur festa e vjeljes së rrushit, e njohur si HardhFest. Kjo festë këtë vit shënon 14 vjetorin dhe do zgjasë dy ditë. Për festimin sa më të mirë të kësaj dite, janë përkujdesur ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.520Z

Zbulohet një varrezë e lashtë gjatë punimeve për By-Passin e Fierit

FIER - Një zbulim i rëndësishëm është bërë gjatë punimeve për By-Passin e Fierit. Bëhet fjalë për një varrezë të lashtë të zbuluar në fshatin Pojan të Fierit, në zonën e quajtur Havaleas. Ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.706Z

Zbulohet një varr i lashtëfisniku i ‘Moche’ në Peru

Arkeologët në Perunë e veriut kanë zbuluar së fundmi një varr të lashtë të fiseve inkase nga qytetërimi misterioz i Moche, të cilët datojnë të jenë rreth 1,500 vjeçarë, duke hedhur dritë mbi kulturën ant

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama