Rezultate te kerkimit per termin: +Lavdi +Shatro

Total: 113
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.445Z

Delijorgji, refuzon gjykimin e shkurtuar

Tirane- Mihal Delijorgji, ish-administratori i fabrikes se demontimit te armeve ne "Gerdec", ka refuzuar dje gjykimin e shkurtuar. Refuzimi eshte bere edhe nga ana e te pandehurit Dritan Minxholli dhe Lavdi Shatro. I vetmi qe ka pranuar gjykimin ashtu sic jane aktet e paraqitura nga Prokuroria e Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

Gerdeci, ceshtjes i shtohen edhe 13 te pandehur

Ceshtjes se tragjedise se Gerdecit, ku humben jeten 26 persona, i jane shtuar edhe 13 te pandehur te tjere, duke e cuar ne 27 numrin e personave te konsideruar si te pandehur ne kete ceshtje. Lajmin e bejne te ditur burime prane Prokurorise se Pergjithshme, sipas te cilave te pandehurit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.051Z

Dëshmia e Minxollit: Ja si ndaheshin punët në Gërdec

Tiranë Procesi ndaj 29 të akuzuarve si përgjegjës për tragjedinë e Gërdecit ka vazhduar dje, me pyetjen e njërit prej të pandehurve dhe leximin e deklarimeve të ish-drejtorit ekzekutiv të fabrikës së demontimit, Dritan Minxolli. Minxolli, i cili ishte i pranishëm gjatë seancës së dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.402Z

Gjykata i jep fund “Gërdecit”, prokuroria më 3 tetor pretencën

SHKRUAN: Leonard Bakillari 20-09-2011 12:47Tiranë Një nga dosjet më të bujshme të drejtësisë shqiptare, çështja “Gërdeci” që numëron 29 të pandehur dhe qindra seanca gjyqësore, tashmë po shkon drejt fundit. Pas më shumë se tre vjetësh gjykim në plot 180 seanca gjyqësore, Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.925Z

Gërdeci, tërhiqet Delijorgji,nuk pranon aktet e dosjes

 Armand BajramiMihal Delijorgji, një nga të akuzuarit kryesorë të Prokurorisë për tragjedinë e 15 marsit 2008 në Gërdec, tërhiqet nga kërkesa për gjykim të shkurtuar. Në të njëjtën mënyrë vepruan edhe të pandehurit Dritan Minxolli e Lavdi Shatro, ndërsa Agim Lala rikonfirmo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.714Z

Gërdeci, nuk ndryshon trupi gjykues, pretenca në 3 tetor

TIRANË- Rrëzohet kërkesa për ndryshimin e trupit gjykues në një prej proceseve më të gjatë gjyqësore atë të Gërdecit. Në seancën e 19 shtatorit njëri prej të pandehurve Lavdi Shatro, me anë të avokatit mbrojtës kërkoi shkarkimin e trupit gjykues, pas pretendimeve për një vendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.812Z

Gerdeci u favorizua nga deshmite e rreme

Dy drejtuesit e uzinave te demontimit ne Polican Lavdi Shatro si dhe ne Gramsh Fiqeret Mato kane dhene te dhena te rreme per funksioninm e ketyre uzinave duke i dhene prioritet ndertimit te fabrikes ne Gerdec. Por jo vetem kaq edhe kompania amerikane SAC ishte e konfiskuar nga autoritet amerikane si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama