Rezultate te kerkimit per termin: +Lavdi

Total: 1583
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.186Z

Rama përkujton Themistokli Germenjin: Lavdi heronjve dhe patriotëve

Përmes rubrikës AMARCORD,  kryeministri Edi Rama ka përkujtuar 100-vjetorin e shpalljes së Republikës autonome të Korçës, ndërsa ka publikuar edhe një foto ku shfaqet heroi Themistokli Germenji. Postimi i plotë: Kjo fotografi qe per fatin tone eshte gjetur dhe ruajtur nga nje dashnor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.509Z

Lavdi marrëzisë

Për ata që nderojnë politikanë për arsye banale dhe për politikanë që bëjnë veprime banale duke menduar se po nderojnë dikë. Për ata që i thurin lavde marrëzisë. Nga Imer Mushkolaj 1. Vendimi i parë që u mor nga asambleistët e rinj të Deçanit, tri-katër ditë para fundit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.168Z

Gloria nuk kërkon lavdi

EDMOND TUPJA Po, kështu është, kjo zonjë që, me sa di unë, po u afrohet të tetëdhjetave, vërtet nuk kërkon lavdi. Lavdia nuk bën pjesë në aspiratat e saj, tashmë fare të pakta, në mos të munguara. Lavdinë ajo ua ka lënë politikanëve, në pushtet apo në opozitë qofshin ata. Lav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.343Z

TIFF dështon “Bastardët pa lavdi”

Filmi rrugën e të cilit drejt Oscar-it e ka nisur tashmë, me një çmim në “as” nën krahë, atë të aktorit më të mirë të shpallur në Kanë, “Bastardë pa lavdi” me regjinë e Quentin Tarantino dje ka dështuar në Tiranë. I programuar në axhendën e festivalit të filmit, pra T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.939Z

Tiranë, i vihet përsëri flakabanesës së Lavdi Kajmakut

TIRANE - I vihet sërish flaka shtëpisë së Lavdi Kajmakut kreut të PS në Prezë të Tiranës, përveç banesës nga flakët është përfshirë edhe makina e babait të Kajmakut.Mësohet se disa persona kanë qëlluar me armë zjarri drejt banesës së Lavdi Kajamkut. Nuk dihet se autorët e zj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.925Z

Lavdi Kajmaku: Ma vunë flakën se jam kryetar i PS-së

Kryetari i PS-së në Prezë, Lavdi Kajmaku, e cilëson të qëllimshme dhe politike vënien e zjarrit në banesë dhe në biznesin e tij. Unë kam qenë në shtëpinë time. Më ka marrë nga firma nusja e xhaxhait tim. Ka qenë ora 02:40 dhe më thotë: Hajde se u dogj. Në ato mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.550Z

Gjirokastër, 70 vjetori i çlirimitRama: Lavdi përjetë kush dha jetën!

Të tjera rreth shkrimit September 18, 2014 Kryeministri Edi Rama ka uruar qytetin e Gjirokastrës me rastin e 70 vjetorit të çlirimit të saj. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Rama shpreh mirënjohj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama