Rezultate te kerkimit per termin: +Legalitet

Total: 105
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.728Z

24 maj fushata hyn ne legalitet

Pavarësisht intensitetit të lartë të aktiviteteve politike prej më shumë se një muaji, zyrtarisht fushata elektorale nis në datën 24 maj. Pas konfuzionit të krijuar me datat se kur nis fushata, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve konfirmon zyrta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.613Z

Spanja: Kosova dhe Serbia do të jenë në samitin e ardhshëm të liderëve të BE dhe të Ballkanit Ministri i Jashtëm i Spanjës, Miguel Angel Moratinos

Ministri i Jashtëm i Spanjës, që aktualisht e kryeson presidencën e radhës së Bashkimit Evropian, Miguel Angel Moratinos, tha sot se “në samitin e ardhshëm të liderëve të Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit do të marrin pjesë si Kosova, ashtu edhe Serbia”. “Mendoj se ne do të ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.054Z

Sërish vezë mbi Ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë hedhur sërish vezë mbi ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, dhe zëdhënësin e Qeverisë Arban Abrashi. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:30 para objektit të Qeverisë së Kosovës. Për Vetëvendosjen Abrashi, sikurse edhe kabineti qeveritar,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.736Z

Topi KQZ te plotesohet sa me pare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duhet të plotësuar sa më parë me qëllim mbrojtjen e votës së qytetarëve. Kështu deklaroi të enjten, kreu i Frymës së Re Demokratike Bamir Topi, duke theksuar se plotësimi i këtij Komisioni &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.856Z

Spahia: Të rikthehet dënimi me vdekje në Shqipëri

Partia Lëvizja e Legalitet kërkon rikthimin e dënimit me vdekje. Në një konferencë për shtyp kreu i kësaj partie Ekrem Spahia deklaroi se duke marrë parasysh krimet e shumta si dhe vrasjen e kryekomisarit të Shijakut Adem Tahiri është e do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.620Z

Matoshi: Demarkacioni dhe asociacioni, farsë e opozitës

Analisti politik Halil Matoshi, ka shkruar në profilin e tij në facebook, se edhe pse opozita i ka ngreh çadrat në shesh ende nuk ka kërkesa politike. Sipas tij, Asociacioni dhe Demarkacioni janë farsë e opozitës. Postimi i plotë i Matoshit në Facebook: "Opozita i ngrehi cadrat - ne n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.245Z

Moratinos: Në samitin e ardhshëm, Kosova dhe Serbia

Në samitin e ardhshëm të liderëve të Bashkimit Europian dhe të Ballkanit do të marrin pjesë si Kosova ashtu edhe Serbia, tha Miguel Angel Morations, ministër i Jashtëm i Spanjës, që aktualisht kryeson Presidencën e radhës së Bashkimit Europian, njofton QIK. “Mendoj se ne do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama