Rezultate te kerkimit per termin: +Legjenda

Total: 4051
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.395Z

Legjenda e Rozafës

Shkodranet kërkojnë “bekimin” e gruas së murosur Kalaja e Rozafës nuk përfaqëson vetëm dhe thjesht një monument kulture. Brenda mureve të saj, rrënojave të mbetura edhe sot në këmbë, nuk është e qartë ku mbaron legjenda e ku fillon historia. Por ndonëse kanë kaluar she

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.236Z

FOTOT/ Shuhet legjenda e sportit, Muhamed Ali

Legjenda e boksit Muhamed Ali është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm në moshën 74-vjeçare. Ai u çua me urgjencë në spital pas problemeve me frymëmarrjen dhe nuk ka mundur tia dalë. Ali ndërroi jetë pas një beteje 32-vjeçare me sëmundjen e Parkinsonit. Ai është cilësuar nga t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.993Z

Mbyll karrierën legjenda Undertaker

WrestleMania33 përfundoi me një notë emocionale pasi një nga ikonat mundjes, legjenda Undertaker ka njoftuar tërheqjen e tij. Legjenda e Wrestling ka dhënë betejën e fundit të tij historike në WrestleMania. Më pas ai ka lënë në qendër të ringut kapelen, dorashkat dhe pallton e tij t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.437Z

Ndërron jetë legjenda e peshëngritjes, Mirjan Hakani

Ndahet nga jeta legjenda e peshëngritjes shqiptare, Mirjan Hakani. Ish-kampioni dhe rekordmbajtësi në sportin e peshëngritjes ka ndërruar jetë pasditen e së shtunës, për shkak të një sëmundjeje të rëndë. Hakani mbante titullin Mjeshtër i Madh, i akorduar nga presidenti Moisiu në vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.745Z

Vdes legjenda e futbollit Johan Cruyff.

Ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare legjenda e futbollit Hohan Cruyff. Holandezi, i konsideruar si një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave, e humbi betejën me kancerin. Legjenda e futbollit, shkëlqeu me Ajaksin dhe Barcelonën, me të cilët fitoi 9 kampionate. Ai ishte tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.144Z

ITALI / Vdes legjenda e muzikës Little Tony

Vdes këngëtari legjendar i muzikës Little Tony. Antonio Ciacci,kështu është emëri i tij i vërtetë. I lindur 72 vjet më parë në Tivoli ai u nda nga jeta të hënën në mbrëmje në Romë, në klinikën romake në Villa Margherita,ku ai ishte i shtruar prej tre muajsh sep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.610Z

Legjenda Shumaker bashkohet me Mercedez Gp

Legjenda e Formula 1, Majkell Shumaker eshte rikthyer ne garat sportive. Super-ylli gjerman firmosi nje kontrate 1 vjecare me skuderine Mercedez, per 7 milione sterlina. Shumaker theksoi se rikthimi i tij mund te jete me i gjate se per 3 vite te tjera. - "Ne jemi duke folur per nje marreveshje tre-v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama