Rezultate te kerkimit per termin: +Lejet

Total: 6083
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.535Z

Lejet e ndërtimit, rritje me 360%

Lejet e ndertimit pësuan një rritje të shpejtë në tremujorin e parë të vtit 2016, duke sinjalizuar kështu një rritje të mëtejshme të sektorit ndërtimeve pavarësisht vështirësive fiskale nga rritja e taksave në këtë fillimvit. Të dhënat e INSTAT tregojnë se numri i lejeve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.329Z

Legalizimet, 160 lejet në Lezhë; 111 lejet e regjistruara në Hipotekë dhe 53 lejet e legalizimit

Gazeta publikon sot 160 lejet e legalizimit që janë gati për qarkun e Lezhës. Lista e parë me 111 emra, janë lejet të cilat janë regjistruar tashmë në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive. Njëkohësisht botohen edhe 53 lejet e legalizimit për qytetarët e tjerë. Në qarkun e Lezhës janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.617Z

Zhbllokohen lejet e ndërtimit në Tiranë

Tirana, "One Stop Shop" per lejet e ndertimit Sonila Isaku Ndertuesit do te kene lehtesi me te medha ne kryeqytet. Pas bllokimit te lejeve per disa vjet, tashme eshte parashikuar ngritja e nje zyre ku te gjitha firmat e ndertimit do te kene mundesi te aplikojne. Ky fakt eshte bere i ditur nga kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.929Z

Lejet e ndertimit Agolli thirret ne Prokurori

Ish-drejtori i pergjithshem i urbanistikes ne bashkine e Tiranes Dritan Agolli eshte paraqitur pasditen e djeshme ne prokurorine e pergjithshme ne lidhje me akuzat e fundit te bera nga maxhoranca per lejet e ndertimit. Agolli eshte pyetur nga prokuroret e task forces per lejet e ndertimit ndone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.927Z

Lejet e ndertimit Agolli ne prokurori

Per mese gjashte ore ish-drejtori i pergjithshem i urbanistikes ne bashkine e Tiranes Dritan Agolli eshte pyetur nga prokuroret e task forces per llogari te hetimeve te nisura per lejet e ndertimit pas nje deklarate publike te bere nga deputetja Albana Vokshi. Dritan Agolli mesohet te je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.098Z

Peleshi per lejet e Bashes Jane problematike

brbrBashkite e Krujes Beratit dhe Gjirokastres do te bllokojne lejet e ndertimit derisa te behen planet e plota urbanistike Por 14 bashki te tjera te medha sipas zevendeskryeministrit Niko Peleshi do te kene mundesi te zhvillojne territoret e tyre Nga Korca Peleshi tha se lejet e ndertimit te dhena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.300Z

Lejet e ndertimit online

brbrShqiperia ka nisur aplikimin e lejeve te ndertimit online Komponenti i miratimit te nje leje i kushtoi Shqiperise 35 vende ne raportin Doing Bussines te Bankes Boterore Ka qene kryeministri Edi Rama i cili tha se tashme nuk do te kete me pritje pafund per ata qe duan te ndertojne dhe as ryshfet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama