Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Total: 5298
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.258Z

Lamtumirë Leka Zogu I!

Tiranë- Pretendenti për fronin mbretëror Leka Zogu është përcjellë sot për në banesën e  fundit me homazhe dhe nderime në selinë e Kuvendit të Republikës. Gjatë 2 orëve homazhe ka pasur mijra banorë që i kanë dhënë lamtumirën Leka Zogu të Parë, dhe bashkë me ta shumë figur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.830Z

SAMI LEKA

Vepra më e rëndësishme e përkthyer prej tij, e cila është arritja më e madhe dhe kulmi i tij si përkthyes i letërsisë filozofike, është Kapitali të Karl Marksit. Kjo vepër e madhe filozofike dhe e ekonomisë politike është cilësuar si një nga veprat më të shquara të filozofisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.161Z

Dixhitalizohet revista letrare Leka

Arkivi Vetëm pak kohë më parë, Biblioteka Kombëtare dixhitalizoi koleksionin e plotë të revistës “Leka”. Revista Leka u bashkohet titujve të tjerë të dixhituar më herët nga Biblioteka Kombëtare, si Albania, (1896 – 1913); Dituria (1909 – 1929) dhe Hylli i Dritë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.465Z

Leka Zogu president?

Tashmë prej ditësh po flitet për emrin e mundshëm të presidentit të ardhshëm. E sigurtë duket që Bamir Topi nuk do të rikandidohet në këtë post, për këtë arsye janë duke u përfolur emra të shumtë për pasuesin e tij. Emri më i fundit që është përmendur për postin e presiden

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.171Z

Me Leka Kruten

Artisti i humorit Leka Kruta 84-vjecar ka ndare me kolege dhe qytetare te Vlores gezimin e vleresimit dhe mirenjohjes nga ana e Presidentit te Republikes i cili i ka akorduar Urdhrin Naim Frasheri i Arte. shte shfaqur me kete rast ne Teatrin Petro Marko dokumentari Me Leka Kruten mbi veprimtarine

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.471Z

Leka

Nga Ardian Vehbiu   Kur dëgjova se kish vdekur Leka Zogu, të cilin disa e vazhduan ta quajnë poetikisht mbreti deri në fund, mu kujtua një histori nga pranvera e vitit 1991, kur punoja part-time, si mësues i italishtes, në kampin e refugjatëve të Capua-s, afër Caserta-s, në Itali. Kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.820Z

Leka Zogu vazhdon trajtimin shendetesor

Leka Zogu I ka dale nga gjendja kritike te pakten kjo mesohet nga familja mbreterore. Kjo e fundit cileson se sipas raportit te mjekesor te profesor doktor Mentor Petreles Mbreti Leka I ka dale nga gjendja kritike. NMT Mbreti Leka I ka dale nga gjendja kritike dhe po u nenshtrohet terapive te nevojs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama