Rezultate te kerkimit per termin: +Letonia

Total: 821
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.256Z

Dombrovskis: Letonia është pranë falimentimit

Riga - Letonia e goditur nga recesioni është pranë falimentimit dhe duhet të bëjë shkurtime të mëdha buxhetore. Sipas kryeministrit Valdis Dombrovskis, Shteti është pranë falimentimit. Qeveria e mëparshme nuk i ka përmbushur detyrimet saj që përfshiheshin në marrëveshjen e FMN-së.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.487Z

Letonia ne Eurozone

Letonia është në rrugën drejt bashkimit monetar. Shteti i vogël balltik i përmbush të gjitha kërkesat e BE-së. Banka Qendrore Europiane përshëndeti anëtarësimin e planifikuar për më 1 janar 2014, por paralajmëro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.055Z

Letonia aplikon per kalimin ne euro

Letonia aplikoi formalisht për t’iu bashkuar Eurozonës në vitin 2014, një lëvizje që mund të zgjerojë bllokun e shteteve që përdorin monedhën e përbashkët në 18. Aplikimi i Rigës zyrtare erdhi pasi vendi i vog&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.976Z

Greqia dhe Letonia shënojnë fitore

Greqia ka shënuar fitore prej 2-1 përballë Luksemburgut në ndeshjen e fundit kualifikuese për Kupën e Botës. Fitore në Grupin e Dytë ka shënuar edhe Letonia e cila e ka mposhtur Moldavinë me rezultat 3-2. Kryesuesi i grupit, Zvicra ka barazuar pa gola përballë Izraelit. Nga Grupi 2 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.715Z

Gjermania, Austria dhe Letonia njohin Kosovën e pavarur

Fuqive të Mëdha që njohën pavarësinë e Kosovës u është shtuar gjatë ditës së djeshme edhe Gjermania, Austria dhe Letonia, ndërsa Italia pritet të marrë vendimin e njohjes gjatë ditës së sotme. Por edhe Norvegjia ka premtuar se do t’u bashkohet vendeve të tjera. Kabineti qeverita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.222Z

Letonia do të tërheqë trupat nga Kosova dhe Bosnja

Riga - Letonia ka vendosur të tërheqë trupat e saj nga Kosova dhe Bosnja Hercegovina. Vendimi është marrë nga Parlamenti në Riga një ditë më parë, ku është vendosur që ushtarët e Letonisë të tërhiqen brenda këtij viti nga dy vendet ballkanike. “Afganistani është prioriteti yn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.818Z

Letonia i bashkohet Eurozonës

Letonia, në vitin e ri 2014, hyri në Eurozonë, duke u bërë vendi i 18-të i bllokut të monedhës së përbashkët euro. Euroja u bë monedha zyrtare e Letonisë ndërkohë që fishekzjarret e Vitit të Ri shkëlqenin në qiellin mbi kryeqytetin e vendit, Riga. Kryeministri në detyrë i Letoni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama