Rezultate te kerkimit per termin: +Letrar +Ballkanika

Total: 28
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.085Z

Bajac, fitues i çmimit letrar “Ballkanika”

Shkrimtari serb, Vladislav Bajac fitoi çmimin letrar "Ballkanika" për librin "Hamam Ballkania". Për çmimin e sivjetëm "Ballkanika" kanë konkurruar katër romane dhe dy vepra poetike - të Alek Popovit nga Bullgaria, Bashkim Shehut nga Shqipëria, Takis Teodoropulos nga Greqia, Aura Kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

Bajac, fitues i mimit letrar Ballkanika

Shkrimtari serb, Vladislav Bajac fitoi mimin letrar "Ballkanika" pr librin "Hamam Ballkania". Pr mimin e sivjetm "Ballkanika" kan konkurruar katr romane dhe dy vepra poetike - t Alek Popovit nga Bullgaria, Bashkim Shehut nga Shqipria, Takis Teodoropulos nga Greqia, Aura Kristi nga Rumania d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.372Z

Ballkanika shkon në Serbi

Dje në Shkup u zhvillua ceremonia e ndarjes së çmimeve letrare “Ballkanika”. Bashkim Shehu me “Angekus Novus” renditet i dyti Një hamam ballkanik meritoi dje çmimin letrar ndërkombëtar “Ballkanika” 2007. Bëhet fjalë për veprën e Vladislav B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.106Z

Bashkim Shehu përfaqëson Shqipërinë në Ballkanika

Një roman dinjitoz për veprën më të mirë letrare të rajonit për dy vitet e fundit Bashkim Shehu me romanin “Angelus Novus” është përfaqësuesi i Shqipërisë për çmimin ndërkombëtar letrar që jepet në rajon, “Ballkanika 2007” dhe që këtë vit ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.860Z

Ballkanika 2000 kete vit ne Shqiperi

Cmimi letrar Shpallet juria qe do te perzgjedhe vepren qe do te perfaqesoje vendin tone Cmimi letrar per romanin me te mire te Ballkanit per vitin 2010 kete vit do te mbahet ne Shqiperi. Eumlshte vendosur qe edicioni i 12-te i ketij konkursi letrar ballkanik per vepren me te mire letrare per vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.532Z

“Ballkanika”, libri e "Kuqja e demave" fiton çmimin e parë

Libri e "Kuqja e demave" e shkrimtares Mira Meksi fiton çmimin si libri më i mirë në gjininë e romanit në konkursin ndërkombëtarë letrar Ballkanika që këtë vit u mbajt në Maqedoni. Në edicionin e 15-të, që u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.821Z

“Ballkanika”, libri e "Kuqja e demave", romani më i mirë

Libri e "Kuqja e demave" e shkrimtares Mira Meksi fiton çmimin si libri më i mirë në gjininë e romanit në konkursin ndërkombëtarë letrar Ballkanika që këtë vit u mbajt në Maqedoni. Në edicionin e 15-të, që u

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama