Rezultate te kerkimit per termin: +Levrimi

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.756Z

Ish-te perndjekurit Qeveria Tezhbllokohet fondi brenda marsit

Te tjera rreth shkrimit Universitetet provimet te behen dixhitale TIRANE- Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se brenda dates 20 mars do te zgjidhet problemi i vonesave te demshperblimeve per ish-te perndjekurit politik. Deklarata u be gjate mbledhjes se sotme te qeverise. Ai pranoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.880Z

Rusia hap rubinetat e gazit

Kryeministri rus, Vladimir Putin i hapi rrugen gjigandit te gazit rus ''Gazprom'' qe te rifilloje lerimin e gazit nga Ukraina drejt Europes, i nderprere prej gjashte ditesh per shkak te konfliktit mes Moskes dhe Kievit.Gjate takimit me kryeministrin rus, Vladimir Putin, kreu i gjigandit rus ''Gazpro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.491Z

Korce ish efektivet e policise ne proteste per pensionet

KORCE- Ish efektivet e policise se shtetit ne Korce kane vijuar protestat e tyre per te kerkuar pensionin e parakohshem te papaguar sipas tyre prej 15 muajsh. Kete here ata jane ndalur ne Drejtorine e Policise se qarkut ku kane takuar kreun e ketij institucioni nga i cili kane marre edhe pergjigjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.312Z

Presidenti Pavlopulos flet per krizen greke

brbrKlasa politike ne Greqi duhet te mbeshtese planin per ringritjen e ekonomise brenda eurozones Ky ka qene qendrimi i presidentit grek Prokopis Pavlopulos i cili per here te pare pas Referendumit ka mbajtur nje qendrim te qarte per situaten qe po kalon vendi Rruga me e sigurt per ti dhene fund ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.353Z

Buxheti,Bashkia letër njësive të fillojnë investimet

Një dokument zyrtar u ëshë dërguar nga Bashkia e Tiranës të gjitha njësive bashkiake të kryeqytetit. Në të thuhet , se pas vendimit të Këshillit Bashkiak për miratimin e buxhetit në datë 3 shkurt, njësive vendore u dërgohet plani i tij, për vitin 2009. Kryetarët e njësive bashkia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.096Z

NATO leshon alarmin

brbrNdersa refugjatet sirian kane mbetur te bllokuar ne territorin grek pasi vendet e tjera te Ballkanit kane mbyllur kufijte komandanti i NATO-s per Evropen Filip Bredlove ka ngritur alarmin se Rusia ne bashkepunim me Assad po perdorin emigrantet si strategji per te demtuar Evropen dhe SHBA-ne Gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.970Z

Te perndjekurit, celet fondi per kestin e dyte Eva Gjura

Kryeministri Berisha ka pranuar dje se eshte vonuar procesi i demshperblimit te ish te perndjekurve politike, por e gjithe kjo eshte diktuar nga amendimet e reja qe i jane bere ligjit per demshperblimin e kesaj kategorie. Per te rikuperuar kete vonese, kryeministri ka deklaruar se Ministria e Drejte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama