Rezultate te kerkimit per termin: +Liberal +Demokratt

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Në Parlamentin britanik mund të krijohet gjendje pati

Kan mbetur pak dit deri n zgjedhjet parlamentare n Britani t Madhe. Shum pak hulumtues t opinionit marrin guximin t japin prognoza se kush do t fitoj. Dy jan shkaqet: sistemi zgjedhor dhe sjellja e zgjedhsve "Fjala sht pr imigracionin, si mund ta parandalojn ata imigrimin ilegal". "Edukimi sht me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.500Z

Zgjedhjet në Britani, fitore historike e së djathtës

E djathta ka arritur t fitoj zgjedhjet n Britanin e Madhe, nj fitore historike, por sidoqoft pr t qeverisur vendin do t jet i nevojshm formimi i nj koalicioni me 326 vende n parlament, pasi asnj parti nuk arriti t marr shumicn. Kjo nuk kishte ndodhur n m tepr se 4 dekada. N pak or pritet q lideri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.250Z

Debate në Britani, producentja e filmave porno i hyn politikës

Nga pornografia n politik. Ana Arrousmith, sht drejtuesja e nj kompanie t njohur filmash erotik n Britanin e Madhe, por q ka vendosur t'i hyj politiks duke kandiduar pr Liberal Demokratt n Gravesham, Kent. Ajo sht shprehur se synimi kryesor do t jet t pastroj politikn nga abuzimet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.500Z

Parlament pa shumicë, çfarë ndodh?

Pas 13 vjetsh nj fitore, por jo e mjaftueshme pr t qeverisur vendin. N kt situat ndodhet Britania e Madhe, e cila m 6 maj votoi pr konservatort e djatht dhe liderin e tyre, Dejvid Kamerun, q me shum gjasa do t jet dhe kryeministri i ardhshm. Ajo ka pritet tashm sht formimi i nj qeverie, por derisa k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.421Z

Londër, Edi Rama nuk pritet nga asnjë laburist

Asnjë njoftim zyrtar për vizitën dyditore në Britani Nuk dihet akoma nse vizita dyditore e Edi Rams, kryetar i Partis Socialiste, n Londr ishte nj vizit private apo zyrtare. Asnj njoftim zyrtar nuk ka pasur nga zyra e shtypit n kt parti pr takimet dhe axhendn e lvizjeve t tij n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.189Z

100 ditët e Cameron&Clegg, qetësia para shtrëngatës

Qeveria pron qetsi, por telashet jan rrugs Klasa politike angleze ka kaluar nj ver shum t qet. Nuk u prfshi nga skandale politike e personale si n rastin e qeveris italiane, nuk u prball as me valt e nxehta t zjarreve si n Rusi, as me prmbytjet biblike si n Kin dhe n Pakistan dhe nuk u prfshi nga nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.639Z

Erë e re në Britani

N oxhakun e nr.10 n “Downing Street” ka dal m n fund tym i bardh. Mbretresha ka ngarkuar David Cameron t formoj qeverin e re britanike, e para qeveri koalicioni pas 17 vitesh q i jep fund pushtetit 13-vjear t laburistve. Ishulli rinovoi prfaqsuesit e tij n Dhomn e Ult t Parlamentit, du

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama