Rezultate te kerkimit per termin: +Libi

Total: 4940
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.481Z

Libi, NATO bombardon sërish Tripolin

Shpërthime të fuqishme janë dëgjuar mëngjesin e sotëm në qendër të Tripolit në Libi. Al Xhazira raporton se NATO ka bombarduar një bazë ushtarake të mbajtur nga trupat besnike të Gedafit.   Gjithashtu televizioni shtetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.025Z

Libi, protestuesitrrethojnë Tripolin

TRIPOLI- Janë orë vendimtare për regjimin e Muamar Gadafit në Libi. Rrethi përqark kolonelit sa vjen e po ngushtohet, pasi kryeqyteti libian Tripoli është rrethuar si nga lindja dhe nga perëndimi nga protestuesit, ndërsa tashmë kanë rën&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.101Z

Rasmussen ne Libi

“NATO është krenare që ndihmoi Libinë gjatë kryengritjes kundër rregjimit të Muammar Gaddafi-t”. Shefi i Aleancës, Anders Fogh Rasmussen ndodhet në Tripoli për të shënuar fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.034Z

Shqiptaret e braktisur ne Libi

Një numër i konsiderueshëm shqiptaresh kane mbetur ende ne Libi, pavarësisht situatës atje dhe tërheqjes qe i ka bere çdo vend shtetasve te tij. Një pjese e tyre mendohet te jene studente për te cilët ministria e arsimit nuk ka te dhëna pasi nuk kane ikur ne baze te një marrëveshjeje p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.771Z

Gadafi eshte ne Libi

Muamar Gadafi është mirë dhe ndodhet në Libi. Kështu është deklaruar për një televizion sirian, zëdhënësi i kolonelit, Musa Ibrahim. “Gadafi është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.990Z

Kryengritësit në Libi pushtojnë Sirten

Nga Express më 28 mars 2011 në ora 11:58 Forcat kryengritëse në Libi, që e kundërshtojnë regjimin e sunduesit, Muammar Gaddafi, kanë pretenduar se e kanë marrë kontrollin ndaj qytetit Sirte, që është vendlindja e Gaddafit. Megjithatë, nuk ishte i mundshëm verifikimi i menjëhersh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.861Z

Libi, 10 mijëviktima nga fillimii revoltës

TRIPOLI- Një masakër e vërtetë po ndodh në Libi. Janë gati 10 mijë personat që kanë vdekur që nga fillimi i protestave kundër regjimit të Muamar Gadafit. Lajmi është pohuar në televizionin al-Arabiya, nga anëtari libian i Gjykatës Penale Ndërkombetare Sayed al Shanuka. Duke folur n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama