Rezultate te kerkimit per termin: +Libin

Total: 582
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.357Z

Emigrantët, AI kritikon Libinë dhe BE-në

Amnesty International ka dënuar Libinë dhe BE-në për bashkëpunimin që synon frenimin e fluksit të emigrantëve nga Afrika Veriore në Evropë. Grupi i të drejtave të njeriut thotë se Libia mban emigrantë ilegalë n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.261Z

Jibril: Perëndimi e ka braktisur Libinë

BRUKSEL - Ish-kryeministri i Libisë ka shprehur shqetësimin se Perëndimi e ka “braktisur” vendin e tij, pas rënies së ish-liderit, Muammar Gaddafi, vitin e kaluar.Mahmoud Jibril, duke folur në Bruksel, ka tërhequr vërejtjen se vakuumi politik dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.772Z

IS është zmbrapsur në Siri e Irak, por kërcënon Libinë

Koalicioni ndërkombëtar po zmbraps militantët e Shtetit Islamik (IS) nga fortesat e tyre në Siri dhe Irak, por grupi ekstremist kërcënon Libinë dhe mund të konfiskojë pasurinë e naftës në këtë vend, ka thënë Sekretari am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.049Z

Haxhinasto: Shqipëria mbështet ndërhyrjen për në Libi

Shqipëria do ti bashkohet komunitetit ndërkombëtar në vendosmërinë për të zbatuar Rezolutat e Këshillit të Sigurimit të OKB-së mbi Libinë. Kështu deklaroi Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Haxhina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.830Z

Zhype: Fondi për rebelët libianë brenda disa javësh

Franca tha se fondi i posaçëm për t`u ndihmuar kryengritësve libianë mund të jetë operacional brenda disa javësh. Ministri i Jashtëm, Alen Zhype bëri njoftimin në takimin e Grupit të Kontaktit për Libinë në Romë. Zhyp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.468Z

Sakozi- Xhibrili shte koha qe nderkombetaret te ndihmojne Libine

Presidenti francez Nikolas Sarkozi gjatë një deklarate të përbashket për shtyp me kreun e kryengritësve ne Libi Xhibrili u shpreh se “Ka ardhur koha që ndërkombëtarët të ndihmojnë Libinë”.Sarkozi ka sinjalizuar se Gadda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.046Z

Gheddafi: Ndal barbarive në Libi

“T`i jepet fund sulmit barbar në Libi i cili është i krahasueshëm me atë të Hitlerit në Evropë”. Ky është mesazhi i Gheddafi për grupin e kontaktit që do të mblidhet sot në Londër. “Lini Libinë pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama