Rezultate te kerkimit per termin: +Libohov

Total: 123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.288Z

Libohovë, varret e pashallarëve preferohen nga turistët

GJIROKASTËR- Të shpalluar monument kulture për shkak të vlerave të mëdha historike, varret e pashallarëve të njohur të Libohovës janë kthyer vitet e fundit në objekt vizitash të turistëve të huaj, por edhe vendas. Varri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.707Z

Nishani shpallet “Qytetar nderi” i Libohovës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani është nderuar me titullin “Qytetar nderi” i Libohovës - për kontributin që ka dhënë si ‘personalitet i shquar me vlera, si ministër reformator në disa qeveri, presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.748Z

Zagoriotët letë ministrit kundërbashkimit me Libohovën:S’kemi lidhje

Shoqatës “ZAGORIA” ka kërkuar ndryshimin e hartës së re territorial ku parashikohet bashkimi i tyre me Libohovën. Madje në një shkresë zyrtare thuhet se zagoriotët “lidhjet dhe varësia e krahinës së Zagories kanë q&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.705Z

Presidentit Nishani i jepet titulli ‘Qytetar nderi’ i Libohovës

Presidenti Bujar Nishani është nderuar me titullin " Qytetar nderi " i Libohovës. Për kontributin qe ka dhënë si ‘personalitet i shquar me vlera, si ministër reformator në disa qeveri, president i Republikës, diplomat e atdhetar , burrë shteti&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.117Z

Pinjolli i Libohovëve çon në gjyq Galerinë e Arteve për “Ali Pashën”

TIRANE - Një portret i Ali Pashë Tepelenës, që qëndron i varur në Galerinë Kombëtare të Arteve që prej themelimit të saj, duket se lidh shpirtërisht pinjollin Odin Libohova me kujtimin e gjyshit të tij, Ihsan Libohova, një figur&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.124Z

Varret e Libohoves terheqin turistet e studiuesit

Të shpallura monument kulture,varret e pashallarëve  në Libohovë janë kthyer jo vetëm objekt studimi për historianët, por edhe ndër më të vizitueshmit nga turistët e huaj dhe ata vendas. Varret ku spikat ai i Myfit Bej Libohov&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.182Z

Presidenti Nishani dekoron tre figura te shquara te historise kombetare

Kreu i shtetit shqiptar, Bujar Nishani ka dekoruar me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” (pas vdekjes) tre figura të shquara të historisë kombëtare: Haxhi Zekën, Myfit Bej Libohovën dhe Mehmet Pashë Dërrallën. Në ketë 100-vje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama