Rezultate te kerkimit per termin: +Libor +Chlad

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.466Z

Obiliqi vitin e ardhshëm me ndërtesë të re të komunës

​I pari i komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi sot priti në një takim pune zëvendës shefin për Bashkëpunim në Zyrën e Bashkimit Evropian në Kosovë, Libor Chlad, së bashku me drejtoreshën e Agjencionit për zhvillim Ekonomi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.196Z

Në Skenderaj “Gratë e veja krijojnë bufe në shkolla”

"Gratë e veja krijojnë bufe në shkolla" është projekt i financuar nga zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe implementuar nga IADK në partneritet me Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale, që do të promovohet sot në shkollën "Shaban Jashari" në Skenderaj. Projekti përfshin 100 g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.338Z

Vihet gurthemeli i projektit për zhvillimin e sistemit transmetues të energjisë

Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) sot organizon ceremoninë solemne të vënies së gurthemelit me rastin e fillimit të implementimit të projektit për zhvillimin e infrastrukturës së transmetimit të energjisë elektrike në Kosovë -

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.691Z

Rregullohet shtrati i lumit në Gadime të Ulët

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, mori pjesë në përurimin e rregullimit të shtratit të lumit në fshatin Gadime e Ulët në Lipjan. Ky projekt është realizuar në kuadër të programit "Kosova e bukur II", në bashkëpunim me MPMS-në dhe Zyrën e BE-së në Kosovë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.605Z

Ministrja Tahiri: Marrëveshja për IBM po e fuqizon sovranitetin e shtetit të Kosovës

Nën kryesimin e ministres për Dialog, Edita Tahiri, është mbajtur takimi i radhës i Bordit Drejtues të Projektit të IBM për ndërtimin e pikë-kalimeve të përhershme kufitare në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Pjesëmarrës në takim ishin anëtarët e Bordit Drejtues të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.417Z

Certifikohen 136 këshilltarë bujqësor

Shërbimi Këshillues në sektorin e bujqësisë dhe zhvillimit rural përbën një prej hallkave kryesore të avancimit të bujqësisë dhe do të jetë prioritet i ministrisë edhe në të ardhmen. Kështu është shprehur ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.413Z

Panairi dimëror mundësi e mirë për promovim të produkteve

Rreth 70 biznese vendore po prezantojnë produktet dhe shërbimet e tyre në ku përfshihen sektorët, duke filluar prej përpunuesve të qumështit, mishit, pemëve, perimeve, dhe bizneset artizanale për tre ditë në sheshin "Skënderbeu" në Prishtinë, si pjesë e hapjes së Panairit dimëror.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama