Rezultate te kerkimit per termin: +Libri

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.732Z

Ribotohet libri i Hitlerit

Libri i Adolf Hitlerit Mein Kampf pritet të botohet në Gjermani, për herë të parë që nga viti 1945. Libri, sipas Institutit të Historisë bashkëkohore, mund të ribotohet në vitin 2015. Kjo përkon me kohën e përfundimit të së drejtës së autorit nga ana e Hitlerit. Kjo ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.643Z

Libri shqip në Rumani

Në 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Rumani  100-vjetori i marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Rumanisë do të kujtohet përmes një ekspozite më 9 dhjetor në mjediset e Bibliotekës Kombëtare. E quajtur Libri shqip në Rumani, ekspozita do të risjellë në kuj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.201Z

Libri elektronik

Evans Drishti Zhvillimet e fundit teknologjike jane vertete marramendese per mendjen njerezore, megjithese eshte truri i njeriut ai i cili punon, levron ne nje fushe te caktuar duke nxjerre ne pah keto vlera madhore qe po ndryshojne tashme sistemin e jetes me mbare globin. Nje e mire apo e keqe? Di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.220Z

Shen - libri dhe lexuesi

Cili eshte ndryshimi midis shallvareve dhe veglave Pyetje absurde apo jo Por le te themi se jemi me fat sepse kemi gjetur tashme nje fjali jo edhe aq mosbesuese me te cilen po e hapim biseden tone. Pa i dhene kohe pleqerimit te mendimit nje pjese e instinktit tone deshmon se nje vegel mund te jete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.246Z

Libri Vrima: Edmond Tupe: Libri ka guxim

Libri "Vrima", Erotik apo banalitet është tema e bisedës sonte në mbrëmje në emisionin "Opinion". I pyetur mbi librin pedagogu Edmond Tupe e cilëson librin, "një botim që ka guxim, ku shkohet përtej erotikës. Dhe kjo quhet filozofia e erotizmit". Sipas profesor Tupes, pyetjes nëse ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.960Z

Promovohet libri "Drejt Shqipërisë"

Shqipëria e parë nga syri i një të huaji që i kundërvihet paragjykimeve dhe njohjes sipërfaqësore të këtij vendi. Ky është libri i promovuar në kuadër të muajit kulturor gjerman. Në libër paraqiten vëzhgimet e jetës së përditëshme në një fsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.836Z

Libri më i kushtueshëm në histori

Është një libër i shtypur keq dhe plot gabime. Por Libri i Psalmeve të Gjirit ishte libri i parë i prodhuar në SHBA dhe rrjedhimisht pritet të caktojë edhe një rekord për vlerën e shitjes Rekordi Aidan Lewis, BBC Libri i parë i shtypur në atë që më vonë u bënë Shtetet e Bashk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama