Rezultate te kerkimit per termin: +Librit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.391Z

Panair i librit për Ditën botërore të librit

Dita botërore e librit është shënuar sot në Kosovë me aktivitete të shumta. Edhe këtë herë "Artpolis" organizoi aktivitete të ndryshme që do të zgjasin dy ditë radhazi. ­­­­­"Dita botërore e librit është festë!, festë e autorëve, ilustruesve, librave dhe më e rëndësishmj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.719Z

Shoqëria e Librit: Panairi i Librit po deformohet

28/09/2011  Organizimi i Panairit të Librit, tani një aktivitet i përvitshëm, tepër i rëndësishëm për jetesën dhe mbijetesën e librit shqiptar ka marrë një drejtim aspak pozitiv e po deformohet. Kështu deklaroi dje para medias Shoqëria e Librit Shqip, e cila nuk ka ngurruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.608Z

Krijohet Shoqata e Librit Shqip per perfaqesimin e librit ne shqip

Disa botues dhe njerëz të njohur të librit e të kulturës shqiptare kanë krijuar “Shoqatën e Librit Shqip” me qëllim kryesor që botuesit, shkrimtarët, përkthyesit dhe të gjithë njerëzit e kulturës të kenë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.144Z

Dita e librit

23 prilli në të gjithë botën shënohet si Dita Botërore e Librit dhe të Drejtës së Autorit. Aktivitete të shumta, për të shënuar këtë ditë, do të mbahen sot (e hënë) edhe në Prishtinë. Ndryshe prej viteve të kaluara, kur Dita Botërore e Librit kalonte pa u vënë re, sivjet kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.057Z

Tirane rikthehetpanairi i librit

TIRANEuml- 80 subjekte botuese shqiptare por edhe nga Kosova e Maqedonia do te prezantohen ne Panairin e Librit Tirana 2010 qe do te hapet ne 11 nentor ne Pallatin e Kongreseve. Ne kete edicion te 13-te panairi vjen me moton Te ndricojme mendjet e reja dhe per 5 dite do te sjelle per publikun tituj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.051Z

Berisha ne panairin e librit

Ne diten e katert te panairit te librit, kryeministri Sali Berisha i shoqeruar nga bashkeshortja e tij dhe ministri i Kultures Ylli Pango vizituan stendat e ketij panairi duke u njohur me botimet e ekspozuara. Pasi vleresoi panairin per permbajtjen e tij, organizatoret dhe shtepite botues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.410Z

Tetova hap Panairin e Librit

Menjëherë pas mbylljes së Panairit të Librit në Tiranë, një tjetër qytet shqiptar hap një panair të ngjashëm. Në Tetovë të Maqedonisë në Panairin e Librit 2015, mes datave 17 e 21 nëntor do të promovohen libra nga botues të huaj e vendor. Nëpërmjet një kumtese për media Shoqa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama