Rezultate te kerkimit per termin: +Lidert

Total: 167
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.339Z

Lidert e Kosovs ti kthehen bots reale

Proceset historike jan t ndrlidhura me disa elemente komplekse dhe mjaft t vshtira deri n arritjen apo edhe mosarritjen e nj qllimi t caktuar . Kjo vjen si rezultat i ndryshimeve t mdha n marrdhniet dhe t drejtn ndrkombtare t shteteve n histori dhe i kohs e cila ecn duke mos u ndalur asnj sekond, se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.169Z

Tajlandë, protestuesit: Dialogu i pamundur

Lidert e “kmishve t kuqe” n Tajland, t cilt po protestojn prej 7 ditsh, kan refuzuar apelin pr dialog tnga kryeministri Vejajiva. Nj nga lidert e protestuesve ka deklaruar se bisedimet jan t pamundura derisa kryeministri nuk do t marr vendimin pr shkrirjen e Parlamentit. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Hyseni n vizit n Gjermani

Ministri i Punve t Jashtme i Kosovs, Sknder Hyseni, nga Haga, udhton pr n Berlin, ku t premten do t takohet me ministrin e Jashtm t Gjermanis, Guido Westerwelle. Ndrkaq, m 12 dhe 13 dhjetor, ministri Hyseni do t marr pjes n konferencn e nivelit t lart t organizuar nga Instituti Aspen me titull: Dia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.576Z

Kriza, sërish takim midis liderëve të BE

Kriza mbledh srish n Bruksel lidert e bllokut 27-antarsh, t cilt do t diskutojn mbi situatn financiare, e po kshtu do t aprovojn edhe nj strategji 10-vjeare mbi rritjen ekonomike dhe punsimin, t hartuar nga Komisioni Europian. Krahas ksaj do t diskutohet edhe Spanja, ekonomia e pest e madhe n Euroz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.769Z

"Testi i Stresit" për të gjitha bankat në Europë

Bankat n Europ do t taksohen e do jen t detyruara t publikojn financat e tyre. N takimin e nj dite m par, zhvilluar n Bruksel, lidert europiane vendosn aplikimin e atij q njihet si “Testi i stresit”, n t cilin sistemi bankar do t identifikoj dobsit e tij. Propozimi pr aplikimin e nj taks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Ashton: Liderët shqiptarë të zgjidhin ngërçin politik

Pas takimit t ministrave t Jashtm t BE-s, zhvilluar dje n Strasburg, shefja e diplomacis evropiane, Catherine Ashton, prmes nj deklarate pr shtyp nxiti lidert shqiptar pr gjetjen e nj zgjidhjeje pr ngrin politik. Baronesha Ashton u shpreh se nuk duhet t rrezikohet rruga e integri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.859Z

Noka: Rama, qesharak kur sulmon Evropën dhe Perëndimin

Partia Demokratike ka akuzuar liderin e Partis Socialiste, Edi Rama, se po sulmon lidert evropian. Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka dal dje para mediave pr t’iu kundrprgjigjur Rsms dhe pr t prshndetur deklaratn enga Partit Popullore, Presidenti Martens dhe koordinatort e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama