Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhja +Demokratike

Total: 4029
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.162Z

Istog, fiton zgjedhjet Lidhja Demokratike

Lidhja Demokratike e Kosovës është konfirmuar si forca e parë politike në Istog, vendlindjen e themeluesit të saj, Presidentit të ndjerë Ibrahim Rugova. Sipas rezultateve paraprake të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kandidati i LDK-së Haki Rugova ka marrë 7.338 vota ose 49.7

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.831Z

Lidhja Demokratike e Gruas: Solidarizim

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë është solidarizuar me gratë dhe fëmijët e prekur nga përmbytjet. Organizata e Grave, në mbledhjen urgjente të kryesisë së saj, ka vendosur të marrë masa për t`ju ardhur në nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.034Z

Lidhja Demokratike e Kosoves terhiqet nga koalicioni qeverises

Ne Prishtine Lidhja Demokratike e Kosove ka vendosur te terhiqet nga koalicioni qeverises. Ky vendim u be i ditur pas mbledhjes se kryesise se kesaj partie ne te cilen sic u tha jane analizuar zhvillimet e fundit ne Kosove. Kryesia e kesaj partie ka urdheruar zevendeskryeministrin ministrat dhe zeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.080Z

Lidhja Demokratike e Gruas lobim per garantimin e kuotes

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, Albana Vokshi deklaroi se angazhimi i grave dhe vajzave demokrate në politikë përbën garanci për rikonfirmimin e fitores së Partisë Demokratike në zgjedhjet parlamentare të vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.324Z

Lidhja Demokratike e Gruas zgjedh forumet e reja drejtuese në Skrapar

26-03-2012 / Gazeta 55 Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë mbajti Kuvendin e degës Skrapar, nga ku u zgjodhën strukturat drejtuese të këtij forumi. Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë,deputetja Albana Vokshi konfirm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.622Z

Lidhja Demokratike e Gruas zgjedh strukturat e reja drejtuese në Krujës

20-02-2012 / Gazeta 55 Albana Vokshi: Gratë, rol të rëndësishëm në jetën politike të vendit Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë mbajti Kuvendin e degës Krujë nga ku u zgjodhën strukturat drejtuese të këtij fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.840Z

Lidhja Demokratike e Kosoves Thaci fshihet pas mocionit

Lidhja Demokratike e Kosoves ka akuzuar kryeministrin Hashim Thaci se qendron pas mocionit per mosbesimin e Qeverise se Kosoves te ngritur zyrtarisht nga Aleanca Kosova e Re. Keto akuza vijne vetem nje dite para seances se jashtezakonshme te Kuvendit te Kosoves ne te cilen do te shqyrtohet mocioni i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama