Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhjen +Arabe

Total: 129
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.512Z

Krasniqi uroi presidentin e Emirateve Arabe

Nga Express me 01 dhjetor 2010 ne ora 1651 Ushtruesi i detyres se presidentit te Kosoves Jakup Krasniqi uroi sot Sheikun Zayed Bin Sultan Al Nahyan president i Emirateve te Bashkuara Arabe me rastin e Dites se Pavaresise se ketij shteti. Duke uruar per kete dite te rendesishme per shtetin dhe po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.019Z

Dhune pas perjashtimit te Sirise prej Lidhjes Arabe

Pas vendimit per perjashtimin e Sirise prej Lidhjes Arabe besniket e presidentit Asad sulmuan me gure dhe ndermoren akte vandalizmi ndaj ambasadave te Arabise Saudite dhe te Katarit ne Damask kryeqyteti i Sirise. Arabia Saudite e ka terhequr ambasadorin e saj nga Siria qe ne gusht. Nga takimi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.575Z

Krasniqi uron Presidentin e vdekur te Emirateve te Bashkuara Arabe

Nga Express me 02 dhjetor 2010 ne ora 1830 Duket se Prishtina zyrtare ka shkaktuar nje skandal diplomatik. Ky skandal behet nga zyra e ushtruesi i detyres se Presidentit te Kosoves Jakup Krasniqi. Ai e ka uruar Presidentin e Emirateve te Bashkuara Arabe per diten e pavaresise se vendit qe eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Vatikani nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Sekretarin e Përgjithshëm të Lidhjes Arabe

Dje pasdite, Benedikti XVI priti Sekretarin e Përgjithshëm të Lidhjes Arabe, Amr Musa. Në takimin e përzemërt u diskutua mbi gjendjen në rajonin e Lindjes së Mesme e mbi argumente të tjera me interes dypalësh. Dje paradite, në Pallatin Apostolik në Vatikan, u nënshkrua Memorandumi i Mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.134Z

Pranvera arabe dhe Siria

BASHKIM ZENELI U mbush një vit nga fillimet e revoltave në vendet e Afrikës Veriore dhe të Lindjes së Mesme. Pas publikimeve më 7 dhjetor 2010 në WikiLeaks të kabllogrameve amerikane që lidheshin me korrupsionin në Tunizi, Presidenti Ben Ali më 14 janar dha dorëheqjen. Menjëherë nisën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.234Z

Protesta te rrepta ne Siri pas perjashtimit nga Lidhja Arabe

Ne Damask jane sulmuar prej simpatizanteve te regjimit me gure dhe gjera te tjera ambasadat e Arabise Saudite dhe Katarit. Keto dy vende konsiderohen si pergjegeset kryesore per pezullimin e anetaresise se Sirise ne Lidhjen Arabe. Ndekrohe qe ne disa qytete te tjera jane sulmuar edhe perfaqesite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.862Z

Konferenc pr Lidhjen Shqiptare t Prizrenit

N Prishtin pritet t mbahet nj konferenc shkencore kushtuar Lidhjes Shqiptare t Prizrenit, organizuar nga Akademia e Shkencave dhe Arteve dhe nga Instituti i Historis t Kosovs. N konferencn shkencore Lidhja Shqiptare e Prizrenit 1878-1881, q do t mbahet m 10 e 11 qershor, do t marrin pjes studiues

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama