Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhjes +Arabe

Total: 370
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.328Z

Ushtri e përbashkët për vendet e Lidhjes Arabe

Vendet e Lidhjes Arabe pritet të krijojnë një forcë të përbashkët ushtarake. Lajmi bëhet me dije nga presidenti i Egjiptit, Abdel Fatah al Sisi, i cili deklaroi se liderët arabë janë pajtuar në parim për një nismë të tillë. Presidenti i Egjiptit e konsideroi një hap të tillë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.019Z

Dhune pas perjashtimit te Sirise prej Lidhjes Arabe

Pas vendimit per perjashtimin e Sirise prej Lidhjes Arabe besniket e presidentit Asad sulmuan me gure dhe ndermoren akte vandalizmi ndaj ambasadave te Arabise Saudite dhe te Katarit ne Damask kryeqyteti i Sirise. Arabia Saudite e ka terhequr ambasadorin e saj nga Siria qe ne gusht. Nga takimi ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.853Z

Iraku, drejtuesi i Samitit të Lidhjes Arabe

Iraku do të jete pritesi i Samitit të Lidhjes Arabe, për herë të parë në dy dekada. Keshtu ka njoftuar Ministria e Jashtme në Bagdad. Samiti do të nisë punimet në 29 mars, ndonëse një axhendë më e detajuar ende nuk ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.739Z

Vëzhguesit e Lidhjes Arabe mbërrijnë në Siri, dhuna vazhdon

Forcat siriane të sigurisë i shtuan sulmet e tyre kundër qendrës së protestave anti qeveritare të Homsit duke vrarë të paktën 30 vetë, ndërkohë që aktivistët e të drejtave të njeriut i kërkuan vëzhguesve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.042Z

Siria denon vendimin e Lidhjes Arabe per pezullimin e misionit

Qeveria siriane ka dënuar vendimin e Lidhjes Arabe për të pezulluar misionin monitorues në Siri. Qeveria tha se ishte çuditur nga vendimi i Lidhjes dhe e ka cilësuar për të ardhur keq. KS i OKB-së nga ana e tij po merr në shqyrtim një draft-r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Vatikani nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Sekretarin e Përgjithshëm të Lidhjes Arabe

Dje pasdite, Benedikti XVI priti Sekretarin e Përgjithshëm të Lidhjes Arabe, Amr Musa. Në takimin e përzemërt u diskutua mbi gjendjen në rajonin e Lindjes së Mesme e mbi argumente të tjera me interes dypalësh. Dje paradite, në Pallatin Apostolik në Vatikan, u nënshkrua Memorandumi i Mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.319Z

Egjipt, Nabil al-Arabi, sekretar i Lidhjes Arabe

Ministri i Jashtëm egjiptian Nabil al-Arabi është zgjedhur sot si sekretar i ri i përgjithshëm i Lidhjes Arabe. Këtë lajm e kanë bërë me dije burime nga selia e organizatës për gazetarët në Kajro. Ai vjen pas Amr Mussa, i cili mu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama