Rezultate te kerkimit per termin: +Lidhjes +Demokratike

Total: 4518
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.358Z

Berisha takon një delegacion të Lidhjes Demokratike të Kosovës

Kryeministri Berisha zhvilloi dje një takim me një delegacion të lartë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të përfaqësuar nga Eqerem Kryeziu, Lutfi Haziri si dhe Ramë Manaj. Gjatë bisedës kryeministri shprehu rëndësinë që dy qeveritë të eliminojmë çdo lloj ndryshimi midis dy ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.196Z

Skrapar Vokshi ne Kuvendin e Lidhjes Demokratike te Gruas

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë mbajti Kuvendin e degës Skrapar, nga ku u zgjodhën strukturat drejtuese të këtij forumi. Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë, deputetja, Albana Vokshi konfirmoi angazhimin e mazhoranc&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.164Z

Isa Mustafa zgjidhet ne krye te Lidhjes Demokratike te Kosoves

Prishtine 7 nentor NOA - Isa Mustafa kryetari i Bashkise se Prishtines eshte zgjedhur para pak minutash me 235 vota kundrejt 124 votave qe mori Fatmir Sejdiu kryetar i Lidhjes Demokratike te Kosoves. Kane qene delegatet e Lidhjes Demokratike te Kosoves qe vendosen keshtu qe per nje mandat te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.148Z

Devoll, konstituohet kryesia e Lidhjes Demokratike të Gruas

07-04-2013 / Gazeta 55 Lidhja Demokratike e Gruas, dega Devoll konstituoi kryesinë e saj. Në postin e nënkryetareve u zgjodhën zonjat: Aurela Cucka dhe Myrvete Kordolli. Në sekretariatin e LDG-së Devoll u zgjodhën: Sekretare Organizative -znj. Marjana Meka, S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.085Z

Vokshi, drejt kreut të Lidhjes Demokratike të Gruas

Këshilltarja e Kryeministrit Berisha, znj. Albana Vokshi, është kandidatura më favorite për kreun e Lidhjes Demokratike të Gruas. Ky forum drejtohet nga Marjeta Zaçe, aktualisht zëvendësministre e Punës dhe Çështjeve Sociale, së cilës i ka përfunduar mandati si kryetare e LDGSH-së. V

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.604Z

Kryeministri Berisha përshëndet 20-vjetorin e themelimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës  

Kryeministri Berisha i ka dërguar një letër përshëndetëse Presidentit të Republikës së Kosovës, z. Fatmir Sejdiu, drejtuesve, anëtarëve dhe mbështetësve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, me rastin e 20 vjetorit të themelimit të kësaj partie.   Në këtë letër, Kryemini

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.164Z

Kryeministri Berisha uron zotin Isa Mustafa per zgjedhjen ne krye te Lidhjes Demokratike te Kosoves

Kryeministri i vendit dhe Kryetari i Partise Demokratike Sali Berisha pati nje bisede telefonike me Kryetarin e sapozgjedhur te Lidhjes Demokratike te Kosoves zotin Isa Mustafa njekohesisht Kryetar i Komunes se Prishtines. Ne kete bisede miqesore Kryeministri Berisha i percolli zotit Mustafa uri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama