Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.164Z

Gjykata heq ligjet kundër prostitucionit

Kanada Gjykata e Lartë e Kanadasë rrëzoi të gjitha kufizimet aktuale mbi prostitucionin në vend dje, përfshirë ndalimin e kuplarave dhe joshjen e klientëve në rrugë, duke i deklaruar këto ligje si jokushtetuese, për shkak se dhunonin sigurinë e prostitutave. Vendimi 9 me 0 i gjykatësve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.812Z

Sequi Konsensus per tre ligjet

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Ettore Sequi i ka bere serish thirrje politikes shqiptare te arrijne konsensus per ligjet qe kerkohen nga KE-ja per marrjen e statusit kandidat. Ne nje prononcim per mediat ambasadori Sequi theksoi se nuk ka kohe per t'u humbur dhe se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.493Z

Nëse ligjet ndërrohen shpesh, kot diskutojmë për ligjet

  Fiksimi tek ndryshimi i ligjeve nëse duhen bërë apo jo, është pak fluid në Shqipëri. Sepse ne nuk vuajmë për ligje, pro për zyrtarë që janë strikt në zbatimin e tyre. Kështu që jam i prirur të marr me rezerva çdo ndryshim ligjor (përfshirë reformën) sepse politika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.338Z

EULEX (s') aplikon ligjet serbe

Nga Albana Isufi Zyrtare te EULEX-it thone se Yves de Kermabon eshte keqinterpretuar, kur eshte cituar te kete thene se EULEX-i eshte duke kerkuar nje zgjidhje pragmatike ne lidhje me ligjet e aplikueshme dhe se per kete ceshtje eshte i gatshem te marre ne konsiderate te gjitha propozimet, duke perf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.990Z

Xhihadistët shqiptarë në gjyq: Nuk i njohim ligjet e shtetit, na gjykoni me ligjet e Sheriatit

Edhe në seancën e dytë gjyqësore, xhihadistët shqiptarë që dërgonin luftëtarë vullnetarë drejt Sirisë, janë shfaqur pa praninë e avokatëve mbrojtës. Nën një zë ata i kanë kërkuar trupës gjyqësore që të gjykohen me ligjet e Allhaut apo Sheriatit, duke kundërshtuar ligjet shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.711Z

Vatikani, divorc nga ligjet italiane

Vatikani nuk do t’i miratoje me automatikisht ligjet e aprovuara ne parlamentin italian. Shteti me i vogel sovran i botes ne fakt, ka vendosur te divorcohet nga ligji italian. Eksperte ligjore te tij thone se kodi civil e ai penal i Italise kane shume ligje e ato shpeshhere jane te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.763Z

Ligjet miratojnë kandidaturën e Igli Totozanit

Share Komisioni i Ligjeve ka miratuar me unitet gjatë ditës së sotme kandidaturën e Igli Totozanit për kreun e Avokatit të Popullit. Deputetët e mazhorancës kanë thënë se ai është një kandidaturë politike, megjithatë pohuan se do ta votojnë në Kuvend. Sipas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama