Rezultate te kerkimit per termin: +Ligjore

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.404Z

Kërkimet në fushën ligjore, qeveria kontrakton studio ligjore amerikane

Qeveria shqiptare ka pajtuar një studio ligjore amerikane, Patton Boggs, për kryerjen e shërbimeve të kërkimit në fushën ligjore dhe të avokatisë, të cilat do të shërbejnë për thithjen e fondeve nga programet e ndihmës së huaj, për investimet e huaja direkte nga SHBA dhe bota në fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.116Z

Shuplake ligjore

Ministri i Jashtem Basha dhe drejtori i Pergjithshem i Rrugeve Andi Toma kane fituar betejen ligjore me Prokurorine e Pergjithshme, duke i dhene fund njehere e mire akuzave te pabaza ndaj ministrit Basha dhe mazhorances se djathte, lidhur me ndertimin e kesaj rruge kombetare. Me kete shuplake ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.749Z

Shkelje ligjore me prokurimet

Avokati i Prokurimeve, Altin Loshaj raportoi në komisionin parlamentar të ekonomisë se 64 për qind e tenderave dhe prokurimeve publike që ka kontrolluar kanë rezultuar me shkelje ose mangësi ligjore. “Gjatë vitit 2012 janë depozituar 491 a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.950Z

Nikolla: Kërkojmë marrëveshje ligjore

Fakultativ, e ka cilësuar memorandumin e mirëkuptimit, të arritur mes minatorëve dhe përfaqëuesve të “ACR”, kreu i Konfederatës së Sindikatave, Kolë Nikolla.   Palët ranë dakort në takimin e sotëm, që t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.368Z

Ish-drejtuesi padit Mjekesine Ligjore

Dy muaj pas skandalit te lirimit te te denuarve me raporte false te Mjekesise Ligjore, ka ardhur edhe reagimi i pare ne rruge ligjore. Ish-zevendesdrejtori i institucionit, Arben Lloja, i cili ishte nje prej tete eksperteve te shkarkuar pas raportit te Ministrise se Drejtesise, ka paditur dje ne Gjy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.897Z

Saga ligjore per Tiranen

Përballja ligjore mes Partisë Socialiste e Partisë Demokratike në Kolegjin Zgjedhor duket se nuk ka të perfunduar. Ne nje levizje taktike te momentit te fundit socialistet terhoqen ankimimin e tyre te bere ne 30 qershor, ne baze te te cilit ishte pavlefshmeria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.883Z

Synohet modernizimi i shërbimeve të mjekësisë ligjore

Departamenti i Mjekësisë Ligjore, i cili funksionon në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë, në bashkëpunim me Zyrën e Bashkimit Evropian në Kosovë, në kuadër të projektit "Fuqizimi dhe modernizimi i shërbimeve të mjekësisë ligjore", sot ka organizuar një seminar me temën "Mjek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama