Rezultate te kerkimit per termin: +Linus

Total: 22
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.479Z

Gjermani: Hakerat rrezikojnë zgjedhjet parlamentare

Shërbimet sekrete gjermane dhe ekspertët i tremben rrezikut të ndërhyrjes së hakerave në zgjedhjet parlamentare në Gjermani. Por cilat janë metodat e hakerave? Mund të depërtosh kudo”, thotë Sandro Gaycken. Konsulenti për sigurinë për ekonominë dhe politikën dhe një nga specia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.623Z

Yjet e “Lost” bashkohen për një serial të ri

Yjet e “Lost” Michael Emerson dhe Terry O'Quinn kanë konfirmuar që janë duke bërë plane që të paraqiten bashkë në serialin e ri televiziv.Emerson, i cili ka luajtur karakterin e Ben Linus në dramën e ishullit të shkretë,tha për Associated Press që ai dhe ish partneri i tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.173Z

Vjen n shqip romani Eldest

Botimet Linus sjellin n shqip romanin Eldest t shkrimtarit amerikan t talentuar dhe shum premtues Christopher Paolini. T prkthyera e botuara n 41 vende t bots, me mbi 12.5 milion kopje t shitura, Eldest, s bashku me Eragon, konsiderohen si nj ndr sukseset m t mdha editoriale t dekads s fundit. Eld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.234Z

“Sanctus” vjen në shqip

Romani bestseller i vitit 2011, “Sanctus - E fshehta që do të tronditë botën”, i autorit Simon Toyne, falë shtëpisë botuese Linus tashmë mund të lexohet edhe në shqip. Por, cila është e fshehta e Sanctus’it?Një burrë ngjitet në majë të ndërtesës më të lashtë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.263Z

Suedia ndëron orarin zyrtar të punës, vetëm 6 orë në ditë

"Njeriu punon për të jetuar, nuk jeton për të punuar...". Duket se këtë parim ka parasysh edhe qeveria e Suedisë e cila pritet që shumë shpejt të aplikojë orarin e punës prej 6 orësh në ditë, me qëllimin për të rritur produktivitetin dhe bërë njerëzit më të lumtur. Punëdhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.015Z

John Wyndham, Dita e Trifidëve

Gazeta ShqipJohn Wyndham Dita e Trifidëve Përktheu: Piro Misha Botoi: Linus Çmimi: 850 lekë Kur Bill Maseni zgjohet në shtratin e spitalit, ku është i shtruar që prej një jave, pas një operacioni në sy, mendon se ka humbur shfaqjen e shekullit: një shi fragmentesh të një komete që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.847Z

"Herbarium Amoris" ngjall kureshtjen e publikut

Ekspozita e veçantë\"Herbarium Amoris\" e fotografit Edvard Koinberg tërheq vëmendjen e të rinjve kryeqytetas. Ekspozita ka tërhequr vëmendjen e publikut kryeqytetas, veçanërisht të të rinjve. Nga punonjëset Muzeut Kombëtar mësohet se gjatë ditës kjo ekspozitë vizitohet nga shumë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama