Rezultate te kerkimit per termin: +Liqenit

Total: 8945
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.004Z

Klithma e liqenit

Peshkatarët amatorë mund të jenë të vetmit të gëzuar gjatë këtyre ditëve. Për të shtatën ditë radhazi, peshqit kanë dalë në sipërfaqe në përpjekje për t`u larguar nga zona e ndotur e liqenit. E ndërkohë që ndotja është duke u tërhequr sipas Institutit të Shëndetit Publik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.604Z

Plani per Parkun e Liqenit

brbrSi do te jete parku me i madh i kryeqytetit ai i kodrave te liqenit Se shpejti hapesires se tij do ti shtohen 55 hektare siperfaqe e gjelber qe aktualisht eshte pjese e Gardes se Republikes 13 godina te ketij institucioni qe ndodhen ne hyrje te parkut te liqenit do te shemben dhe e gjithe hapesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.522Z

Dita e liqenit te Shkodres

brbrE shnderruar tashme ne nje tradite ne Shiroke eshte festuar Dita e Liqenit te Shkodres nje mundesi per promovimin e vlerave turistike dhe ekologjike te Liqenit me te madh ne Ballkan Kete vit Bashkia i ka shtuar kesaj zone edhe plazhet publike duke investuar ne permiresimin e sherbimeve dhe ngri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.138Z

Parku i Liqenit, nis shnderrimi

Si eshte parashikuar te transformohet "mushkeria e kryeqytetit", pas skandalit ekologjik Kryetari i Bashkise se Tiranes, Edi Rama, i shoqeruar ehe nga perfaqesues te pales kuvajtiane, ka inspektuar dje punimet qe po kryhen per rikonstruksionin e rruges ne jug te Parkut te Madh te Liqeni. Perfaqesues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.444Z

Kukes vijon pastrimi i liqenit

Forcat e Komandës së Mbrojtjes Rajonale të Kukësit kanë vijuar edhe sot pastrimin e vijës liqenore nga mbetjet e shumta. Dhjetëra forca të Ushtrisë janë shpërndarë sot në anën jugore të liqenit nga Ura e Drinit t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.104Z

Prishen lokalet te parku i Liqenit

brbrNis shembja e rreth 100 objekteve te paligjshme ne parkun e liqenit artificial Aksioni ka filluar nga lokalet dhe lavazhet qe ndodhen ne hyrjet e parkut prane diges se liqenit dhe ne zonen e fakultetit gjeologji-miniera Kryetari Erjon Veliaj i cili ka ndjekur ne terren prishjet deklaroi se hape

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.551Z

Ndryshon pamja e rruges se liqenit

Ne Parkun e Liqenit qytetaret po gezojne shtrimin e rrugeve te brendshme te tij, te cilat kane nje korsi per bicikletat, per vrapuesit dhe nje tjeter per kembesoret. Kjo eshte pjese e projektit per rehabilitmin e liqenit, ku perfshihet gjelberimi, rikompozimi i pasqyres se liqenit dhe krijimi i nje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama