Rezultate te kerkimit per termin: +List

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.968Z

Franc List ka "qenë" në Shqipëri

Një partiturë e panjohur e kompozitorit dhe pianistit të mirënjohur, Franz List, i dhurohet kryebashkiakut të Budapestit në Durrës. Ka qenë kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, i cili gjatë vizitës së një delegacioni hungarez të kryesuar nga kryebashkiaku i Budapestit, Gab

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.412Z

Del Bosque publikon listën, me disa ndryshime

Vicente Del Bosque e ka publikuar listën për dy ndeshjet e radhës të Spanjës, miqësoren me Francën dhe atë kualifikuese ndaj Maqedonisë. Në listë nuk është emri i Gerard Piques, ndërsa në vend të tij është ftua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.996Z

Nenad Rashiq i bashkohet Listës Serbe

Grupit parlamentar të Listës Serbe, nga sot iu është bashkuar edhe deputeti, njëherit kryetar i Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq. Lista Serbe nëpërmjet një komunikate thotë se sot është mbajtur mbledhja e grupit parlamentar, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.010Z

LDK-ja gati listën për deputet

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), prite që në ora 16:00 të mblidhet dhe të vendos për listën e deputetëve. Anëtari i kryesisë së kësaj partie, Arben Gashi, nëpërmjet facebookut ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.690Z

Qeveria miraton listën e barnave të rimbursueshme

TIRANË- Këshilli i Ministrave miratoi sot listën e barnave që rimbursohen nga Instituti i Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor dhe masën e mbulimit të çmimit të tyre. Masa e mbulimit të çmimeve të barnave të listë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.663Z

Pacolli: Kam pasur averzion ndaj Listës Serbe

Presidenti në largim i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se ai gjithmonë ka pasur averzion ndaj partisë më të madhe të serbëve të Kosovës, Listës Serbe pasi qëllimet e saj po shihet se nuk janë të mira p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.470Z

Mjeshtri italian i pianos, frymëzimi që vjen nga List

Konsiderohet si nj nga virtuozt m t mdhenj n interpretimin e muziks s gjeniut t muziks, hungarezit, Franc List. Karrieren e tij si pianist e nisi qysh n moshn 6-vjeare, kur ende autodidakt kompozonte pjes t ndryshme muzikore. Ishte loja e tij n piano me tri gishta n vend t pes, q trhoqi mjeshtrin It

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama