Rezultate te kerkimit per termin: +Lituani

Total: 741
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.554Z

Zgjedhje në Kroaci dhe Lituani

Në dy vende të Evropës janë përjetuar ethet e zgjedhjeve. Ndërkohë që në Kroaci janë bërë zgjedhjet vendore, në Lituani populli shkoi pranë kutive votimit për të zgjedhur Kryetarin e Shtetit. Në zgjedhjet vendore të Kroacisë të cilat zhvillohen për të pestën herë që nga f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.294Z

Lituani, konservatoret fitojnë zgjedhjet

Partia konseveratore e Unionit te Patrias ka fituar zgjedhjet parlamentare në Lituani. Lajmin e ka dhënë Komisioni Zgjedhor i Vilnusit. Partia e Andrius Kubilius, në opozitë prej 10 vjetësh ka marrë 44 nga 141 vende në parlament, ndërsa socialdemokratët që deri tani kanë drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.563Z

Lituani,Grybakaite fiton raundin e pare

Eurokomisionerja per buxhetin Dalia Grybakaite eshte fituese e raundit te pare te zgjedhjeve presidenciale duke marre 68 perqind te votave ne Lituani.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.365Z

Jahjaga udhëtoi për në Lituani

Nga Express më 29 qershor 2011 në ora 17:14 Presidentja Atifete Jahjaga udhëtoi sot për në vizitë në Lituani, ku do të marrë pjesë në konferencën “Gratë përforcojnë demokracinë: praktikat më të mira”. Konferenca nis punimet nesër dhe ajo është e organizuar nga pres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.663Z

Lituani, euro është monedha e re zyrtare

Lituania ka hyrë në euro dhe monedha e re, e cila zëvendëson monedhën vendase ‘litas’, ka hyrë që tani në qarkullim. Bëhet fjalë për vendin e fundit Balltik, pas Letonisë dhe Estonisë, që ka hyrë rishtazi në eurozonë, duke e çuar kështu në 19 numrin e shteteve që ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.624Z

Lituani, Jahjaga takon Ashton

Gjatë qëndrimit të saj në Lituani, në kuadër të konferencës “Gratë përforcojnë demokracinë”, presidentja kosovare Atifete Jahjaga është takuar edhe me shefen e Politikës së Jashtme të BE, Catherine Ashto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.628Z

Lituani Jahjaga takon Ashton

Gjatë qëndrimit të saj në Lituani, në kuadër të konferencës “Gratë përforcojnë demokracinë”, presidentja kosovare Atifete Jahjaga është takuar edhe me shefen e Politikës së Jashtme të BE, Catherine A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama