Rezultate te kerkimit per termin: +Llapit

Total: 352
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.209Z

Grupi i Llapit, pezullohet gjyqtari Retkoceri

Komisioni disiplinor i Keshillit Gjyqesor te Kosoves ka pezulluar nga funksioni i gjyqtarit me te drejte ne page, gjyqtarin Rrahman Retkoceri ne Gjykaten e Qarkut ne Prishtine. Vendimi eshte ndermarre pas shqyrtimit te deklarates se gjyqtarit Rrahman Retkoceri, i cili ka bere publik voti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.199Z

Grupi i Llapit rikthehet shqyrtimi gjyqesor

Rrustem Mustafa Prishtine 26 janar 2011 8211 Gjykata Supreme ka kthyer ne rigjykim rastin ndaj pjesetareve te te ashtuquajturit Grupi i Llapit ne te cilin ben pjese edhe ish-deputeti Rrustem Mustafa. Avokati Mexhid Syla beri te ditur se nga akuza qe permbante 14 pika tashme kane mbetur vetem tri pik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.187Z

Grupi i Llapit, gjyqtari: Me kane kercenuar

Gjyqtari Rrahman Retkoceri, i cili mori pjese ne denimin e anetareve te Grupit te Llapit, ka deklaruar se eshte kercenuar nga disa persona per kete vendim, prandaj dhe disa dite me pas u distancua prej tij. Sipas mediave kosovare, gjyqtari ka marre kercenime permes telefonit dhe per ket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.631Z

Prishtine denohet Grupi i Llapit

Gjykata Themelore në Prishtinë dënoi me 13 vjet burg tre ish-pjesëtarë të UÇK-së, të njohur si  Grupi i Llapit, për veprën penale të kryerjes së krimeve të luftës kundër popullatës civile në Kosovë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.085Z

Edhe 29 ushtarë mashtrues të Llapit (Dokument)

Edhe 29 ushtarë mashtrues të Llapit (Dokument) 00GazetaExpress E shtune, 07 Mars 2015 20:26 Listës së ushtarëve të rrejshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Llapit, i janë shtuar edhe 29 emra t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.494Z

Pritet vendimi për ”Grupin e Llapit”

Në Gjykatën e Apelit pritet të merret vendimi përfundimtar për “Grupin e Llapit”. Ish-komandantët e UÇK-së në Zonën Operative të Llapit, Latif Gashi, Rrustem Mustafa dhe Nazif Mehmeti, të cilët akuzohen se kanë rrahu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.806Z

Prishtine, denohet Grupi i Llapit

“Grupi i Llapit” i perbere nga deputeti i Kuvendit te Kosoves Remzi Mustafa dhe dy ish pjesetaret e UCK-se Latif Gashi dhe Nazif Mehmeti u denuan nga Gjykata e Prishtines me akuzen per krime lufte. Deputeti kosovar i cili ishte edhe kryetari i Komisionit per Pune te Brendshme

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama