Rezultate te kerkimit per termin: +Llaqi +Nako

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.009Z

“Kukullat” çel siparin në Teatrine Metropolit, Llaqi Nako pjesë e kastit

Kostume shumëngjyrëshe, lëvizje të denja për profesionistë baleti dhe një gjyshe ndryshe nga të tjerat janë disa nga elementët me të cilat ka çelur siparin, shfaqja më e re për fëmijë  “Kukullat”, n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.699Z

Llaqi Nako: Puna me të rinjtë garanton rini të përjetshme

Prej 18 vjetesh, brez pas brez, ai mëson fëmijet se si të bëhen balerinë dhe më pas për t’u treguar se cfarë emocionesh do t’u falë skena. Thotë se e bën me pasion këtë punë edhe pse është i detyruar që cdo ditë të vijë në këto seanca me lëvizje të rej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.347Z

"Mos i beso kurrë një ujku", premierë në Metropol

"Mos i beso kurrë një ujku" është premiera më e re e Cirkut të Metropolit, e cila është konceptuar në një formë të veçantë. Vjen si regjisor, libretist dhe koreograf në këtë shfaqje Llaqi Nako, formulimi muzikor mban firmën e Saimir Çilit, ndërsa kostumografia i përket Zana Bodi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.044Z

Albi Nako Balerinet e Tv Klan do ti kishte zili cdo televizion

0 brbr brbrAi eshte nje nga koreografet me te mire ne vend Autor i qindra numrave koreografike si balerin profesionist dhe koreograf Albi Nako tashme eshte nje emer i afirmuar ne baletin modern shqiptar Te gjitha kericmet ne spektaklet e Tv Klan mbajne firmen e e tij I biri i korografit Llaqi Nako

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.339Z

Balerinët e vegjël, kundër anafalbetizmit me baletin Cuca e maleve

>Koreografi Llaqi Nako tregon për zgjedhjen e repertorit të mbrëmjes gala Fëmijët për fëmijët. Balerinët me vepra të autorëve shqiptarë dhe botërorë  Një mbrëmje gala e artistëve të rinj do të zhvillohet në datën 23 janar në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.084Z

Shfaqja “Mos i beso kurrë një ujku”

Tiranë - Cirku i Metropolit të Tiranës shfaq sot premierën “Mos i beso kurrë një ujku”. Shfaqja është ndërtuar mbi fabulën e njohur “Ujku dhe kecat”. Regjia, koreografia dhe libreti janë realizuar nga Llaqi Nako. Hyrja në shfaqjen “Mos i beso kurrë një ujku” është e l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.895Z

55 vjet nga baleti i parë shqiptar Halili dhe Hajria

Sot mbushen 55 vjet nga premiera e baletit të parë shqiptar Halili dhe Hajria një ngjarje për kulturën shqiptare. Ishte 13 janari i vitit 1963, kur kompozitori Tish Daija, baletmaestri Panajot Kanaçi, dirigjenti Mustafa Krantja e një suitë e tërë artistësh, vunë në skenë baletin Halili

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama