Rezultate te kerkimit per termin: +Loreta +Bala

Total: 23
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.961Z

Dhimbje dhe dashuri ne TKOB

Tirane 15 tetor NOA/ Milena Selimi - Po tentojne ne nje gjini te gjate te artit koreografik. Gerd Vaso dhe Enada Hoxha te kudondodhur ne spektaklet televizive dhe shfaqjet e TKOB-se me koreografite e tyre prezantohen perpara publikut per here te pare ne gjinine e baletit. Dhimbje dhe dashuri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.329Z

Koreografi Angjelin Preljocaj bën Dasmë në Tiranë

"Gjithmonë dasmat më janë dukur si tragjedi të çuditshme. Ndoshta, nisur nga tradita ballkanase apo thjesht prej fantazisë së gjallë të një fëmije, instinktivisht e kam ditur që kishte një mister që shoqëronte figurën e nuses, e cila asnjëherë nuk shfaqej gjatë festimeve të dasm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.844Z

Te rinjte e Teatrit te Operes

Afro tridhjete te rinj jane angazhuar kete vit prane Teatrit te Operes dhe Baletit ne muziken operistike balet instrumente dhe ne Ansambel duke perfituar nga Fondi i te Rinjve qe Ministria e Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve akordon cdo vit per institucionet e kultures. Te paret i prezantohen pu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama