Rezultate te kerkimit per termin: +Loreta +Ukshini

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

10 artist n Expoart.40

Adem Rusinovci, Driton Hajredini, Lorik Sylejmani, Majlinda Kelmendi, Fitore Isufi (Koja), Alban Nimani, Basri Mekolli, Enkeleda Shatri, Agron Blakqori, Loreta Ukshini. Jan kt emrat e dhjet artistve t cilt do t paraqiten sonte mbrma n galerin Expoart.40 n Prishtin. Ekspozita e ktyre artistve do t ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.536Z

Retrospektivë për 10-vjetor

Galeria e Kombëtare e Kosovës (GAK) shpaloi të hënën detajet e ekspozitës retrospektive të fituesve të Çmimit Artistët e së Nesërmes, që hapet të martën (sot).Sipas drejtorit të GAK, Erzen Shkololli, retrospektiva ka për qëllim shënimin e 10-vjetorit të ekspozitës Çmimi Artist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.428Z

Tre Muslima

N prezantimin jo edhe aq t mir t nj prezantueseje e cila disa her gaboi n prezantim e ksaj ekspozite, jan ndar mbrm (e mart) n Prishtin mimet pr konkursin ndrkombtar Muslim Mulliqi. Ky konkurs prkrahet nga Ministria e Kulturs Rinis dhe Sporteve (MKRS), ndrkaq sivjet sht prkrahur edhe nga Raiffaise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.593Z

Programin po, buxhetin jo

Galeria Kombëtare e Arteve të Kosovës (GAK) ka publikuar emrat e artistëve të përzgjedhur për të qenë pjesë e programit të saj të vitit 2011. Nga Express më 10 shkurt 2011 në ora 12:24 Sipas kumtesës së GAK, të gjitha kërkesat e artistëve janë trajtuar nga Këshilli Artistik,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.824Z

Zambake uji mbi barrikadat

Prej verës së vitit të kaluar, ura kryesore mbi lumin Ibër në qytetin e Mitrovicës ka marrë një pamje tjetër. Një barrikadë është vendosur nga strukturat ilegale serbe dhe lëvizja e lirë është e pamundur. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

Ekspozita në të gjitha anët

Në shumicën e kohës kryeqyteti i Prishtinës duket të jetë i vdekur në mungesë të aktiviteteve që lidhen me kulturën. Kriza di të jetë e gjatë! Ama për javën që e lamë pas, por edhe në ditët në vazhdim, nuk mund të ankohemi se nuk ka aktivitete sa i përket kësaj fushe. Janë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:49.378Z

Komunikimi me kohën

"…Njeriu i mbërthyer në litarë, i Majlindes është i privuar nga liria fizike, e nga kjo, dhe nga liria e të vepruarit dhe të mendarit.…" Filozofi dhe sociologu i njohur gjerman Erih Fromi, duke trajtuar fenom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama