Rezultate te kerkimit per termin: +Lorik +Sylejmani

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.860Z

Sylejmani, ekspozitë personale në New York

Artisti kosovar Lorik Sylejmani do të hapë ekspozitë personale në New York. Nga data 18 deri më 24 shtator, në Chashama, e cila gjendet në avenynë e 10-të në Chelsea të Manhatan-it, Sylejmani do të prezantojë rreth 15 punime të tij. Kjo është ekspozita e tij e parë personale në New

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.118Z

Ekspozon në Times Square

Artisti kosovar, Lorik Sylejmani, është duke marrë pjesë në ekspozitën në Times Square në New York, ku po prezantohen artistët më të votuar nga mbarë bota. Nëpër Billbordat në Times Square, në mesin e shumë veprave artistike, të hënën, u prezantuan edhe gjashtë punime të artist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.301Z

Prilli i Lorikut

Galeria “Brick Lane” në Londër dikur por edhe sot ishte nikoqire e emrave të mëdhenj të artit si : Banksy, Tracy Emin, Gavin Turk, Bob dhe Rober Smith, etj etj. Nga kjo galeri këta emra që i përmendëm morën hov dhe u katapultën për t’u transferuar në galeri të mëdha si Tate ap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.074Z

Aveny në Tirana Express

Në qendrën kulturore multifunksionale Tirana Ekspres, të premten, në orën 21:00, hapet ekspozita në të cilën prezantohet artisti vizual Lorik Sylejmani, këtë herë me dy dokumentarët e punuar në emisionin e tij autorial Aveny, ku prezantohen Laurie Anderson dhe Laibach. Pjesë e eventit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.178Z

10 artist n Expoart.40

Adem Rusinovci, Driton Hajredini, Lorik Sylejmani, Majlinda Kelmendi, Fitore Isufi (Koja), Alban Nimani, Basri Mekolli, Enkeleda Shatri, Agron Blakqori, Loreta Ukshini. Jan kt emrat e dhjet artistve t cilt do t paraqiten sonte mbrma n galerin Expoart.40 n Prishtin. Ekspozita e ktyre artistve do t ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.301Z

Sislej Xhafa, ekspozitë personale në Kosovë gjatë 2018-ës

Artisti i njohur Sislej Xhafa do të rikthehet në Kosovë me një ekspozitë personale gjatë këtij viti. Lajmi është bërë i ditur nga Galeria Kombëtare e Arteve të Kosovës, ku mes projekteve të përzgjedhura për të ekspozuar në këtë institucion gjatë vitit 2018 është dhe emri i Xh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.456Z

Në Suedi themelohet rrjeti studentor dhe rinor shqiptar

Studentët dhe të rinjtë shqiptarë që jetojnë në Suedi, tash e tutje do të kenë rrjetin e tyre nëpërmjet të së cilit do të jenë të organizuar dhe do të zhvillojnë veprimtari shoqërore. Selia e këtij rrjeti do të jetë në qytetin e Malmës por degëzimet e tij do të shtrihen edh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama