Rezultate te kerkimit per termin: +Luan +Shtinos

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.863Z

Koreografi Luan Shtino, një përvjetor mes miqve dhe kolegëve

Një paradite miqësore me solistin dhe pedagogun Luan Shtino në 70-vjetorin e lindjes në bashkëpunimin me Shkollën Kombëtare Koreografike u zhvillua në ambientet e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Në këtë takim morën pjesë personalitete të artit të Koreografisë, pedagog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.895Z

55 vjet nga baleti i parë shqiptar Halili dhe Hajria

Sot mbushen 55 vjet nga premiera e baletit të parë shqiptar Halili dhe Hajria një ngjarje për kulturën shqiptare. Ishte 13 janari i vitit 1963, kur kompozitori Tish Daija, baletmaestri Panajot Kanaçi, dirigjenti Mustafa Krantja e një suitë e tërë artistësh, vunë në skenë baletin Halili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.485Z

Zhizel premiere ne Teatrin e Operas dhe Baletit

Baleti "Zhizel" është ngjitur premierë në Teatrin e Operas dhe Baletit nën koreografinë e Agron Aliajt. Krahas interpetimit të solistëve të Teatrit të Operas dhe Baletit, interpretuan edhe nxënësit e rinj të Shkollës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.717Z

Halili dhe Hajria, rikthehet në TKOB

Baleti i parë shqiptar Halili dhe Hajria u rikthye sot, në mbrëmje në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. E cilësuar si një nga veprat më të mira, dhe  më të rëndësishme për historinë e këtij institucioni, baleti rikthehet për dy netë në TKOB. Skena betejash masi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.905Z

Atdheu dhe shtëpia, Ismail Kadare dhe Luan Starova

Virion Graci Kërkimi i origjinës vetjake ka qenë nga shtysat e forta, dramtike e njerëzore njëkohësht, që i ka vënë shkrimtarët në ballafaqime të gjera me të kaluarën e tyre, me faktet autobiografike, me ndodhitë e ndryshme mbresëlënëse e vendimtare. Për një pjesë shkrimtarësh,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.731Z

Baleti Zhizel premiere ne Teatrin e Operas dhe Baletit

Baleti “Zhizel”, me në qendër forcën e dashurisë, do të rikthehet pas disa vitesh në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, nga koreografi Agron Aliaj dhe më një kast të madh balerinësh. Baleti me dy akte me muzi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.518Z

Sali Mani ne kerkim te djalit te humbur

Mbremja e se premtes ne televizionin Klan, solli nje takim te vecante dhe te mbushur me surpriza ne emisionin "Njerez te Humbur", duke publikuar nje histori te vecante per teleshikuesit e ketij emisioni. Mes rasteve te gjendura ne familjen e madhe te te humburve ne "Njerez te humbur" spikati histori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama