Rezultate te kerkimit per termin: +Lubotenit

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.349Z

Tete vjet nga Masakra e Lubotenit

U mbushen plot 8 vjet nga ajo qe shqiptaret e Maqedonise e quajne “Masakra e Lubotenit” ku humben jeten 10 banore te ketij fshati. Ata u vrane gjate konfliktit te vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake maqedonase, por asnje force politike shqiptare nuk shkoi t’i p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.682Z

Masakra e Lubotenit, Boshkovski mbron te akuzuarin

Ish-ministri i Brendshem maqedonas, Ljube Boshkovski do te deshmoje ne Hage ne mbrojtje te nje personi te akuzuar per vrasjen e civileve shqiptare ne fshatin Luboten gjate konfliktit te vitit 2001. Boshkovski do te deshmoje ne mbrojtje te ish-oficerit te policise, Johan Tarcullovski. Medi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.789Z

Përvjetori i Masakrës së Lubotenit, përgjegjësi Tarçullovski lartësohet prej maqedonasve si hero!

12-08-2013 / Gazeta 55 Shënohet 12 vjetori nga masakra e vitit 2001 në fshatin Luboten në të cilën forcat maqedonase vranë dhjetë shqiptarë, dogjën 14 shtëpi dhe arrestuan dhe keqtrajtuan mbi 100 shqiptarë. Një ditë para nën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.017Z

Kryeministri maqedonas Gruevski pret si hero lufte të burgosurin e dënuar për masakra ndaj shqiptarëve

12-04-2013 / Gazeta 55 Lirimi i parakohshëm i Tarçullovskit, ardhja e tij me avion të Qeverisë, pritja e tij si hero, është një vrasje e dyfishtë për familjarët e 10 lubotenasve të vrarë në oborrin e shtëpisë së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.178Z

Qeveria & ICO, mospajtime për guvernatorin

Qeveria e Kosovës nuk po pajtohet me kandidatët e mbetur në garë për guvernator. Expressi ka mësuar se sherri ka plasur pas eliminimit që i bëri ICO’ja Gazmend Lubotenit. ICO’ja, gjithashtu i ka intervistuar tre kandidatët pas Panelit përzgjedhës. Edhe vetë Mejdi Bektashi trego

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.922Z

Lirohet Johan Tarçullovski, i dënuari për krime ndaj shqiptarëve

SHKUP- Johan Tarçullovski, i dënuari për krime lufte nga Maqedonia, është liruar sot nga burgu Dic në Gjermani, ku po vuante dënimin e shqiptuar nga Tribunali i Hagës për pjesëmarrjen në masakrën e Lubotenit të Shkupit, ku u vran&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.924Z

Lirohet i dënuari për krime ndaj shqiptarëve

Johan Tarçullovski, i dënuari për krime lufte nga Maqedonia, është liruar sot nga burgu Dic në Gjermani, ku po vuante dënimin e shqiptuar nga Tribunali i Hagës për pjesëmarrjen në masakrën e Lubotenit të Shkupit, kur qenë vrar&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama