Rezultate te kerkimit per termin: +Lufta

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.247Z

"Lufta kundër korrupsionit - përparësi"

10/12/2008  Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar dje se lufta kundër korrupsionit për qeverinë që drejton ka qenë përparësia më serioze. Ai ka thënë se përmes reformave në parandalimin e korrupsionit dhe ndëshkimi i rasteve të korrupsionit bënë të mundur që qeveria të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.364Z

Lufta e Tretë

Nga Roxher Kohen Mami, të lutem, ma thuaj sërish, si nisi Lufta e Parë Botërore? Zemër, ta thashë një herë, ka ndodhur shumë kohë më parë. Një shekull është kohë shumë e gjatë. Por mami, të lutem. Epo, është e ndërlikuar. A do vërtetë që ta dish? Po, mami. Eshtë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.255Z

FOTOT/ Në Ukrainë ka shpërthyer lufta

Ukraina po rrezikon që të rrëshqasë në luftë civile pas përplasjeve vdekjeprurëse mes policisë dhe protestuesve në qendër të Kievit. Protestat e dhunshme kanë sjellë të paktën 25 viktima, mes tyre nëntë oficerë policie dhe një gazetarë. Qindra njerëz janë plagosur. Sheshi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.884Z

Tre mësime nga lufta

SSSAASS Alexander Kudascheff Rreth 75 vjet më parë filloi Lufta e Dytë Botërore. Gjermania sulmoi Poloninë dhe e futi të gjithë botën në luftë. Për gjashtë vjet lufta u përhap në Europë, Afrikë, Lindjen e Mesme dhe në Paqësor. Plot 60 shtete u përfshinë në të dhe 110 milionë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.258Z

Lufta qytetare e Nanos!

Nga Kimete Berisha   Mustafa Nano ka thënë: “Me gegët mund të bësh komb, me toskët mund të bësh shtet. Shqiptarëve nuk u ka ndodhur lufta qytetare “Veriu dhe Jugu” si amerikanëve, për shembull. Por, lufta qytetare e “Veriut dhe Jugut” shqiptar ka ndod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.914Z

Vazhdon lufta tregtare Kosovë-Shqipëri

Burim Piraj, pronar i industrisë së mishit Meka, edhe me tutje nuk po mundet që prodhimet e tij ti shpërndajë në tregun shqiptar. Ai, por edhe prodhues të tjerë të kësaj natyre, ka qe dy javë që nuk kanë futur asnjë gram mish në territorin e Shqipërisë, pasi autorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.508Z

LANÇ, lufta që na nderon

Shkrimi “Lufta partizane, një vështrim nga sot”, të autorit Lekë Tasi, botuar dje në “Shekulli”, është një përpjekje e dëshpëruar e autorit për të hedhur baltë mbi luftën Nacional Çlirimtare, e cila ka hyrë tashmë në fondin e artë të traditës histo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama