Rezultate te kerkimit per termin: +Lulzim +Bashn

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.113Z

Reforma Territoriale, Rama fton Bashn n takim

Kryeministri Edi Rama shpreh gadishmrin pr tu takuar me Kryetarin e Partis Demokratike Lulzim Basha n lidhje me reformn territoriale. Prmes nj letre drejtuar kreut t opozits, Rama shprehet se sht i gatshm pr t diskutuar me Bashn mbi shqetsimet n lidhje me reformn territoriale. “Lejomni tju

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Imuniteti i Bashs sot n Kuvend

Kuvendi pritet t kaloj sot pr votim raportin e Kshillit pr Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, pr heqjen e imunitetit t Ministrit t Jashtm, Lulzim Basha. Raporti pr Bashn u miratua unanimisht nga t dyja kampet politike n datn 21 dhjetor, pas krkess s ish-Kryeprokurorit Theodhori Sollaku pr hetim n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Melescanu n Tiran, takon Presidetin Topi dhe Bashn

Presidenti i Republiks, Bamir Topi priti sot paradite Ministrin e Mbrojtjes s Rumanis, Teodor Melescanu dhe delegacionin q e shoqronte gjat vizits zyrtare n vendin ton. Kreu i shtetit shqiptar pasi vlersoi marrdhniet shum t mira bilaterale dhe nivelin e lart t dialogut politik, q do prfocohet edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.237Z

Braçe: Zyrtart e Berishës deklaruan 60 mln USD në gjendje CASH! Shifër e frikshme

Deputeti i Partis Socialiste Erion Braçe iu prgjigj deklarimeve mediatike t kryetarit t opozits, Lulzim Basha. N nj koment n rrjetin social Facebook, Braçe shkruan se ka dgjuar nj recitim me z t trashur nga Basha por krkohet prgjigje pr disa çshtje ku ai gnjeu publikisht. Lulzim Basha gnjeu ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Albatros, shansi i humbur i Bashs

T gjith e din se interpelancat parlamentare jan nj instrument ligjor q prfaqsuesit e popullit ushtrojn n emr t qytetarve, pr t kontrolluar dhe monitoruar qeverin. Megjithat jo gjithmon interpelancat me kryeministrin jan t bazuara n kt sens ligjor apo kushtetues. N shum raste ato shfrytzohen nga ana

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama