Rezultate te kerkimit per termin: +Lulzim +Bashs

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Opozita nuk voton pr heqjen e imunitetit t Bashs

Kuvendi shtyu sot n ort e para t mngjesit votimin pr heqjen e imunitetit t deputetit, Lulzim Basha. Shkak shtraporti i Kshillit t Mandateve i paraqitur seancs plenare q prve piks q autorizonte Prokurorin e Prgjithshme pr procedimin penal t Bashs krkonte edhe vendosjen e nj standardi t ngjashm n t gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Kuvendi i heq imunitetin Lulzim Bashs

Kuvendi i ka hequr imunitetin Ministrit Lulzim Basha duke i hapur rrugn ndjekjes s tij penale pr rrugn Durrs-Kuks. 107 vota pro dhe vetm 12 kundr shrbyen pr ti hequr imunitetin ish-Ministrit t Transporteve, pas akuzaves t ish Kryeprokurorit Theodhori Sollaku pr abuzime me tenderin e rrugs Durrs-Kuks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.269Z

Prse PD ka t drejtë pr Ilir Metn?

Nga Mero Baze   Ilir Meta m n fund u prball me nj sulm t strukturuar nga Partia Demokratike. N nj deklarat zyrtare t partis m t madhe opozitare, Ilir Meta fajsohej për sulmin dhe shkatërrimin e institucioneve të pavarura, për reduktimin e hapësirës së debatit në Kuvend për opozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Imuniteti i Bashs sot n Kuvend

Kuvendi pritet t kaloj sot pr votim raportin e Kshillit pr Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin, pr heqjen e imunitetit t Ministrit t Jashtm, Lulzim Basha. Raporti pr Bashn u miratua unanimisht nga t dyja kampet politike n datn 21 dhjetor, pas krkess s ish-Kryeprokurorit Theodhori Sollaku pr hetim n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Albatros, shansi i humbur i Bashs

T gjith e din se interpelancat parlamentare jan nj instrument ligjor q prfaqsuesit e popullit ushtrojn n emr t qytetarve, pr t kontrolluar dhe monitoruar qeverin. Megjithat jo gjithmon interpelancat me kryeministrin jan t bazuara n kt sens ligjor apo kushtetues. N shum raste ato shfrytzohen nga ana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Balla denoncon mafien

Deputeti socialist Taulant Balla, ka denoncuar n Kuvend, kompanit e biznesmenit boshnjak Domir Fazlli. Duke prezantuar para kolegve t tij, Balla paraqiti dokumente, sipas t cilave kompani Crown Acquisitions, ka pastruar para n Shqipri. "Me kto copa letra jan fshir dhe jan lar 1.75 milion para, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Basha n Kshillin e Imunitetit: Jam gati t hetohem

Kshilli i Imunitetit dhe Mandateve u mblodh paraditen e sotme pr t marr n shqyrtim krkesn e Prokurorit t Prgjithshm pr heqjen e imunitetit t deputetit Lulzim Basha. N punimet e Kshillit ka marr pjes edhe vet Ministri Basha. Ai ka deklaruar se sht gati t hetohet pasi n asnj rast nuk ka abuzuar me p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama