Rezultate te kerkimit per termin: +Lumturia

Total: 1096
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.723Z

Si ndryshon lumturia

Ekonomistët e përdorin në vend të Prodhimit Kombëtar Bruto, për të matur mirëqenien e një vendi; filozofët ngrenë mijëra pyetje dhe japin pak përgjigje për të qenë të lumtur në një epokë ku utopitë e mëdha nuk ekzistojnë më; politologët e konsiderojnë detyrën kryesore që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.500Z

Lumturia arrihet në moshën 55-vjeçare!

Thuhet që jeta nis kur mbush 40 vjeç, por sipas një studimi të fundit, lumturia e vërtetë vjen në moshën 55-vjeçare. Kërkuesit britanikë kanë arritur në përfundimin se personat e kësaj grupmoshe qeshin më shumë se çdo grupmoshë tjetër.  Kjo vjen pasi nuk kanë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.522Z

Zbulohet gabimi, lumturia nuk ta zgjat jetën  

Studimi Ishte shumë e bukur për të qenë e vërtetë. Sipas studimeve të hershme, lumturia thuhej se ndikon në zgjatjen e jetës së njerëzve. Mirëpo, sado e çuditshme, një studim me bazë të gjerë, bërë së fundmi, na tregon se nuk është domosdoshmërish kështu Ka rezultate studimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.363Z

Lumturia si objektiv politik

Dy nga vendet me te zhvilluara ne bote po sjellin nje te re te rendesishme per orientimin e politikave te drejtimit dhe te organizimit te jetes ne vend. Ndersa ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes shpallet Gruaja me e lumtur ne SHBA dhe e drejta e lumturise eshte e shenuar dhe ne Kushtetute ne Britani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.713Z

Lumturia: 37 vite jetë, 37 mësime domethënëse për jetën

Sekretet e një jete të lumtur, në paqe dhe të mbushur plot surpriza dhe dashuri. Si mund ta bëjmë jetën tonë më të mirë thjesht duke bërë gjërat e duhura Daw Gluskin, Huffington Post 1. Jini mirënjohës për gjithçka. Të mirat, të këqijat, të bukurat, të pakëndshmet, gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.823Z

Edhe lumturia ka nje cmim

Financial Times eshte perpjekur te llogarise kete element te rendesishem ne jeten e njeriut. Ne krye te klasifikimit qendron shendeti dhe vlen sa nje milione e gjysme euro Lumturia e vertete eshte te qenit ne paqe me vetveten dhe per te arritur kete gje nuk eshte e thene te dalesh jashte natyres ten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.922Z

Blank Jam i dehur nga lumturia

Trajneri i Frances Lorent Blank u shpreh pas fitores kunder Bosnjes se ai ndihej si i dehur nga lumturia pas humbjes me Bjellorusine. Nuk mund ti perkthenim ndryshe gjerat e mira qe kishim pare ne stervitje ne shpirtin e ekipit. Nuk ishim fantastik por kjo mund te jete nisja jone. Duhet thene se Ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama