Rezultate te kerkimit per termin: +Luten +Institucionet

Total: 56
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.659Z

A do të mbështetet nisma e 17 Janarit nga institucionet e kultit...?

Fillimisht, duhet thënë se historia e individit shqiptar kundrejt fesë dhe Zotit pa dyshim që për shkaqe krejt konkrete gjeo-politike dhe gjeo-kulturore ka pasur luhatje dhe zhvillime krejt të ndryshme ndaj të njëjtës dukuri realizuar te kombet fqinje në rajon. Cilido që e pranon ro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.356Z

Kompania “Pastrimi”: Na sulmoi Vetëvendosja (FOTO)

"Sindikata e Pavarur e punetorëve të Kompanisë "Pastrimi", njofton Opinion Publik se para pak qastesh protestuesit e Vetvendosjes, sulmuan fizikisht puntoret e Kompanisë "Pastrimi", në kryerjen e detyrave dhe punqëve të tyre", thuhet në komunikatëne tyre. "Asambleisti Yll Hoxha, i quaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.658Z

Dita e Presidenteve - koment ku pasqyrohen idelet dhe institucionet amerikane

Sot me 21 shkurt ne Shtetet e Bashkuara eshte Dita e Presidenteve. Ne kete dite amerikanet nderojne udheheqesit e tyre kombetare duke filluar me Xhorxh Uashingtonin. Ditelindja e Uashingtonit 22 shkurti eshte perkujtuar  jozyrtarisht qe nga koha kur ai vdiq me 1799 dhe zyrtarisht u be feste kombe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.035Z

Dëmtohet rrjeti i distribucionit të energjisë elektrike

Më 15 Tetor 2013, nga persona të papërgjegjshëm është bërë vjedhja e L-profileve të shtyllave të konstruksionit metalik në Shtërpcë me ç’rast janë shkaktuar dëme materiale ndaj KEDS. KEDS ka lajmëruar të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.283Z

Koncert festiv dhe marshim lutjeje për Pashkë

Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë (VUSH), si përfaqësuese e Komunitetit të Krishterë Ungjillor, me rastin e festës së Pashkës, më datë 12 prill, organizon një marshim lutjeje përgjatë Bulevardit Dëshmorët e Kombit, si dhe një koncert festiv në sheshin Nënë Tereza. Gjatë mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.041Z

Nano ngjitet në Sari Salltik, Berisha feston demokracinë

23/03/2005  Dita e Novruzit, besimtarët përpiqen të ngushëllohen, duke ngrënë hashure, megjithëse s’është dita e saj Besimtarët bektashinj festuan dje Novruzin, ndërsa gjithë shqiptarët e tjerë kaluan një ditë pushimi të qetë. Disa duke shijuar dhe hashuren, ëmbëlsir�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.109Z

Nderohet humanistja zvicerane Dora Vegman

Nga Express më 12 qershor 2011 në ora 19:15 Në shenjë respekti dhe nderimi për humanisten e ndjerë zvicerane, Dora Vegman, e cila kishte ndihmuar kosovarët e përndjekur gjatë luftës, të dielën në Frashër të Mitrovicës u përurua një rrugë me emrin e saj. Në këtë ngjarje, pos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama