Rezultate te kerkimit per termin: +Lutfi +Dervishi

Total: 383
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.663Z

Lutfi Dervishi: Ti japim honoris causa gruas që denoncoi Shullazin

Emiljano Shullazi akuzohet se ka gjobitur disa biznesmenë të fuqishëm dhe ka kërcënuar rektorin dhe ish-rektorin e Universitetit të Tiranës. Por, askush prej tyre nuk nguxon që ta denoncojë atë. Një gjë të tillë e ka bërë një grua, pasi Shullazi dhe Gilmano Dani i kanë marrë bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.314Z

Nga Lutfi Dervishi /Arrestohem pas disa vitesh në arrati!

Arrestohem pas disa vitesh në arrati! Nga Lutfi Dervishi  Ky ishte lajmi që qarkulloi sot në disa portale. Lajm i vërtetë, por me fotografi të gabuar. Lajmi është për arrestimin e Lutfi Dervishit, mjek urolog në Kosovë. Nuk është hera e parë që foto ime shoqëron personin e gabuar. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.929Z

Lutfi Dervishi, Ramës: Mor jahu, Kushtetuta sështë rrush

Mundësinë e hapur që la kryeministri Edi Rama se Presidenti i ardhshëm mund të zgjidhet edhe nga rradhët e diasporës është kundërshtuar nga analisti Lutfi Dervishi. Në një postim në faqen e tij në fb, Dervishi thotë se vetë hartuesit dhe miratuesit e Kushtetutës janë kujdestur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.092Z

Çfarë bëmë me demokracinë? Lutfi Dervishi: Kemi parti sulltanësh

Analisti Lutfi Dervishi tha në Tonight Ilva Tare se partitë politike kanë një pushtet të madh, madje më shumë seç i jep kushtetuta. Dervishi foli për parti sulltanësh në vendin tonë, duke argumentuar se ato janë parti pa rregulla demokratike. Për Neritan Sejaminin në Shqipëri i gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.556Z

Video/ Lutfi Dervishi: Ka më shumë portale sesa ka punonjës të tyre

Nga Jonida Hitoveizi Letra e infermieres Beti, e botuar një vit më parë, më dy janar në gazetën TemA është ndoshta rasti më ilustrues i grackës ku bien mediat online, të cilat pa hezitimin më të vogël marrin çdo material dhe e shpërndajnë si të vërtetë dhe mbi të gjitha si të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.164Z

Të biesh pre e fake news. Lutfi Dervishi: Ja si ta shmangni lajmin e rremë

Në një kohë kur beteja për të tërhequr vëmendjen është bërë e ashpër, dita-ditës hapësira për fake news është zgjeruar. Edhe Ambasada Amerikane, nëpërmjet një videoje, vë theksin tek keqinformimi. Nga ana tjetër, gazetari Lutfi Dervishi shprehet se nuk ka ndryshuar koncepti i g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.044Z

Dervishi: Numerimi, i pakontestueshem

Analisti i njohur i shtypit shqiptar, Lutfi Dervishi ka deklaruar se procesi i numerimit te votave nuk mund te kontestohet, pasi ka qene me i monitoruari. “Nuk kam dyshim per procesin e numerimit pasi ka qene me i monitoruari, permes kamerave dhe ka pasur nje flete votimi, jo disa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama