Rezultate te kerkimit per termin: +MPJ

Total: 3453
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.508Z

MPJ apel qytetarë kosovarë në Mynih

" Ministria e Punëve të Jashtme i këshillon të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, që ndodhen në rajonin ku ka ndodhur sulmi t'i shmangen lëvizjeve. MPJ po e percjell me shqetësim situatën dhe është informuar nga Konsullata në Mynih se zona ku ka ndodhur sulmi është e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.319Z

Reagon MPJ per Kosoven

brbrMinistria e Puneve te Jashtme se Shqiperise ka reaguar ne lidhje me situaten ne Kosove duke shprehur shqetesimin per rastet e dhunes se shfaqur ne Prishtine MPJ u ka bere thirrje udheheqesve politike te Kosoves qe te tregojne vete-permbajtje dhe te distancohen nga aktet e dhunes te cilat nuk i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.551Z

MPJ sqaron debatin

Gazeta ShqipU përdor gjuhë e ashpër ndaj Kosovës, ne në një linjë me BE-në Ministria e Punëve të Jashtme ka bërë të ditur qëndrimin e saj në lidhje me përplasjet e ndodhura në Samitin e kryetarëve të shteteve/qeverive të vendeve anëtare të Procesit të Bashkëpunimit të Europ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.231Z

MPJ politikaneve ne Kosove Vetepermbahuni

Transmetuar me 27012015 - 1854 Tirane 27 janar 2015 NOAal - Ministria e Puneve te Jashtme e Republikes se Shqiperise ka reaguar ne lidhje me ngjarjet e dhunshme te ndodhura ne Kosove gjate dites se sotmebr br MPJ e Shqiperise u ben thirrje udheheqesve pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.532Z

Tensionet/ MPJ i përgjigjet ashpër Greqisë. Thërret ambasadorin fqinj

Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka reaguar në lidhje me deklaratat e fundit të diplomacisë greke, ku kërcënonte Shqipërinë me bllokim të procesit të integrimit në BE. Bëhet fjalë për një reagim të MPJ-së greke për situatën në Himarë. Diplomacia greke ka reaguar a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.364Z

Diplomati Mal Berisha, drejtor Rajonal në MPJ

Diplomati Mal Berisha është drejtori ri i Përgjithshëm Rajonal në MPJ. Zëvendëskryeministri Ilir Meta dhe ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, zhvilloi një takim me drejtuesit e Drejtorisë së Përgjithshme Rajonale në MPJ. Gjatë këtij takimi, ministri i Jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.260Z

MPJ në Shkup reagon kundër ambasadorit shqiptar

Deklaratat e ambasadorit të Shqipërisë në Shkup, Arben Çejku kanë nxitur reagimin sot të Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë. Reagimi ka pasuar me deklaratat e ambasadorit Çejku lidhur me cështjen e historisë, ku ai ka theksuar në një intervistë për “Gazetën Shqiptare̶

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama