Rezultate te kerkimit per termin: +Magazinimi

Total: 245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.869Z

Gjirokastër, zjarri djeg plotësisht një depo magazinimi

GJIROKASTER- Flakët e një zjarri kanë djegur tërësisht një depo magazinimi në Gjirokastër. Zjarri ka rënë rreth mesditës së sotme në një prej lagjeve të qytetit të gurtë, por fatmirësisht pa shkaktuar të lënduar. Mësohet se zjarri nuk ka shkaktuar dëme materiale në njësi të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.284Z

Pinari: Gërdecin do ta bënim pikë magazinimi

12/07/2011  Ish-kreu i MEICO-s dëshmon në gjykatë TIRANE-Ish-kreu i MEICO-s, Ylli Pinari, ka vijuar për të 4-ën seanca radhazi dëshminë e tij, para togave të zeza të gjykatës së Tiranës. Gjatë dëshmisë së tij Pinari ka sqaruar mënyrën e kalimit të repartit të Gërdecit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.814Z

Udhezimi takse zero per sherbimin roaming

11/10/2010Perfitojne operatoret vendas per sherbimin ndaj kompanive nderkombetare Nga taksa perjashtohen edhe sherbime te tjera te transportit ajror dhe detar Kompanite qe ofrojne sherbimin roaming per operatoret e huaj nuk do te paguajne taksen mbi vleren e shtuar. Po keshtu edhe per sherbimin e i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.040Z

Komisioni Europian per Mjedisin konfirmon friken e ambjentalisteve shqiptare

Ligji Per menaxhimin e integruar te mbetjeve ka qene ne qender te debateve qe nga momenti i propozimit te tij deri tek miratimi ne parlament vetem me votat e mazhorances per dy here me radhe pasi heren e pare ligji u kthye nga presidenti Bamir Topi. Nga njera ane ishte argumenti i hartuesve te li

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.101Z

Hartimi i kodit te ri doganor

Qeveria shqiptare po harton një projekt ligj për kodin e ri doganor. Burime nga Ministria e Financave bëjnë me dije se ky kod i ri do të jetë në përputhje të plotë me rregullat e Bashkimit Europian dhe ka si objektiv kryesor lehtësimin e biznesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.252Z

SHBA-të: “Nuk e kemi financuar ne Gërdecin”

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, nëpërmjet një komunikate për shtyp, ka bërë të ditur se qeveria e SHBA-ve nuk ka financuar për fabrikën e çmontimit të armëve. Sipas Ambasadës, qeveria e Shteteve të Bashkuara nuk e ka ndihmuar Ministrinë e Mbrojtjes për çmontimin e mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.783Z

Demontimi, si u shkëmbye "Gërdeci" me Gramshin

Uzina mekanike e Gramshit kishte kërkuar dhjetëra herë pranë Ministrisë së Mbrojtjes dhe Shtabit të Përgjithshëm demontimin e municioneve të kalibrave të mëdhenj, të cilët përbënin rrezik nëse nuk demontoheshin nga specialistë të fushës. Prokuroria ka sekuestruar disa shkresa, ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama