Rezultate te kerkimit per termin: +Mahmud +Ahmadinexhad

Total: 556
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.560Z

Presidenti Topi uron Presidentin e Iranit, Mahmud Ahmadinexhad, për Festën Kombëtare.

11 shkurt 2008 Presidenti i Republikës, Bamir Topi, i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të Republikës Islamike të Iranit, Mahmud Ahmadinexhad, me rastin e Festës Kombëtare, në të cilin shkruhet: “Festa Kombëtare e Iranit, më jep rastin t’Ju përcjell urimet e mia për lumturi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.186Z

Ahmadinexhad: Irani ka opozitë

Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad pranon për herë të parë se populli nuk është i unifikuar në mendim, por shton se duhet të jetë i bashkuar për të luftuar armikun. Presidenti i Iranit, Mahmud Ahmadinexhad pranon për herë të parë se populli nuk është i unifikuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.916Z

Ahmadinexhad viziton Libanin

Presidenti iranian Mahmud Ahmadinexhad mberriti ne Liban per te zhvilluar viziten e tij te pare zyrtare ne kete shtet. Ahmadinexhad u prit ne aeroportin e Bejrutit nga anetare te qeverise parlamentit dhe perfaqesues te larte te Hezbollah. Ai u takua me presidentin vendas Mishel Sulejmani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.100Z

Ahmadinexhad, sërish President

 Mahmoud Ahmadinexhad do të jetë përsëri Presidenti i Iranit. Pas votimeve, dy pretendentët kryesorë për presidencën, Ahmadinexhad dhe Mirhosein Musavi deklaruan fitoren. Shpallja e rezultateve paraprake, që nxirrte me fitore të bindshme presidentin aktual iranian, Ahmadinexhad, ka pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.856Z

Ahmadinexhad pritet si hero

Presidenti Mahmud Ahmadinexhad eshte pritur si hero ne Iran, pas deklaratave te forte qe leshoi kunder Izraelit. Nderkaq pas fjalimit te Ahmadinexhad kunder Izraelit, ka reaguar edhe Presidenti amerikan Barak Obama, i cili e konsideroi fjalimin si te papranueshem.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.202Z

Ahmadinexhad qellohet me kepuce ne Egjipt

Ahmadinexhad qellohet me kepuce ne Egjipt E merkure 06 Shkurt 2013 1422 p styletext-align justify Ahmadinexhad qellohet me kepuce ne EgjiptSkena e pese viteve me pare kur nje gazetar irakian qelloi me kepuce Presidentin e atehershem amerikan Xhorxh W Bush gjate nje konference per mediat ne Bagda

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.013Z

Defekt në helikopterin e Ahmadinexhad

Presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinexhad i ka shpëtuar një aksidenti ajror. Helikopteri qeveritar, në të cilin kreun i shtetit islamik të Iranit udhëtonte ka pësuar një defekt dhe është detyruar të bëjë ulje të detyruar. Lajmi është konfirmuar nga agjencia shtetërore e lajme të Iran

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama